مشکل ما حل نشه شهر قیامت 

«مشکل‌ما حل‌نشه شهر قیامت‌میشه» ، « زیر بار ستم نمی کنیم زندگی، وای از این وضع، وای از این وضع . . . »، « یه اختلاس کم بشه مشکل ما حل میشه»

در روز چهارشنبه ۱۳ شهریورماه ۹۸  در ادامه تظاهرات و راهپیمایی روز سه‌شنبه، کارگران شرکت آذرآب اراک در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بلاتکلیفی وضعیت این شرکت، اقدام به راهپیمایی به سمت مرکز شهر و برگزاری تجمع اعتراضی در آنجا کردند.

کارگران معترض با راهپیمایی و تجمع اعتراضی خواسته‌های پاسخ نگرفته خود  از جمله تعیین تکلیف وضعیت کارخانه را به نمایش گذاشتند. لازم به ذکر است که کارگران این واحد تولیدی، دستمزد ماه‌های تیر و مردادماه خود را دریافت نکرده‌اند و بخشی از دستمزد خرداد را نیز طلب دارند.

به گفته کارگران شرکت آذرآب اراک «بلاتکلیفی وضعیت کارخانه مهم‌ترین مشکل»‌ آنهاست. این کارگران در ادامه افزودند: «ما از مسئولان انتظار داریم وضعیت تولید و کارخانه را روشن کنند.»

محمد تقی آبایی (مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی) با اعلام اینکه «تعیین تکلیف وضعیت مدیریت و مالکیت شرکت و دو ماه حقوق معوقه دلیل اعتراض کارگران است»،‌ گفت: «روز گذشته در تهران جلسه‌ای با حضور مسئولان برگزار شد که در این جلسه قرار شد تا بانک کشاورزی به عنوان سهامدار عمده آذرآب طی ۴۸ ساعت وضعیت مدیریت شرکت را مشخص کند. متاسفانه مشارکت بانک کشاورزی در بحث هیئت مدیره آذرآب بسیار ضعیف است. اکنون مدیرعامل شرکت استعفا داده است.»

Share: