مصاحبه با یوسف بهمنی فعال کارگری هفت تپه

📌امتداد-گروه خبر: یوسف بهمنی، فعال کارگری و از نمایندگان کارگری شرکت هفت‌تپه، ضمن اشاره به جلسه آتی هیئت داوری برای تصمیم‌گیری در خصوص خلع ید از مالکان کنونی هفت‌تپه در گفتگو با امتداد، اظهار داشت: پس از آخرین دور از اعتصابات کارگری کارگران هفت تپه بود که سرانجام، پس از قریب به 49 روز بالاخره، کمیسیون اصل 90 مجلس به ماجرا ورود کرده و خواستار شفاف‌سازی در خصوص نحوه اداره شرکت از سوی مالکان کنونی آن شد. 

📌پیرو همین مسئله هم در وهله‌های زمانی بعدی با رئیس دستگاه قضائی، نمایندگان مجلس و برخی از مسئولین، جلساتی را برگزار کردیم که محرز شد؛ آقایان اسدبیگی، نه اهلیت تملک هفت تپه را دارند و نه صلاحیت مدیریت آن را. 

📌در حال حاضر با همه این فراز و نشیب‌ها، بالاخره مسئله به هیئت داوری ارجاع و مقرر شده تا در جلسه آتی آن در خصوص بررسی اهلیت مالکان هفت‌تپه، تصمیم‌گیری شود. به هر حال، امیدواریم که ماحصل این جلسه نیز در نهایت به نفع کارگران و کلیت نظام تمام شده و خدای ناکرده، لکه ننگی بر دامن آن ثبت نشود. 

🔺یکی از آقایان گفت که این فعالین کارگری عضو الاحوازیه و تجزیه‌طلب هستند!

📌در همان زمان تشکیل نخستین جلسات دادگاه اسدبیگی‌ها بود که به همراه محمد خنیفر و یکی دیگر از کارگران به دادگاه رفته و مسائلی را در حضور قاضی‌مقام، قاضی پرونده مطرح کردیم. هنگام خروج از این جلسه دادگاه بود که یکی از همین آقایان به صراحت، گفت که این‌ها عضو الاحوازیه و تجزیه‌طلب هستند!

📌ما با هیچ مقام مسئولی، نشست صمیمانه‌ای نداشته و نداریم و مسیر فعلی ما در راستای استیفای حقوق قانونی و صنفی کارگران، خط پایان و نقطه اتمامی ندارد. بر فرض هم که هیئت داوری، رای به خلع ید از مالکان فعلی شرکت بدهد، باز هم ما با حقوق و مطالبات بر زمین مانده عمده‌ای برای کارگران مواجه هستیم که نباید معطل بماند. 

📌بر همین اساس، اگر این خلع ید هم صورت نگرفته و آقایان از نگاه ابزاری و برده‌داری به کارگران دست بر ندارند، ما همان روش اعتراضات مسالمت‌آمیز صنفی و قانونی را در هفت تپه تا تحقق همه مطالبات کارگران ادامه خواهیم داد. 

🔺چرا آقایان ارتباط سازمانی آل کثیر با هفت‌تپه را انکار می‌کنند؟

📌متاسفانه این کاستی‌ها در شرکت هفت‌تپه به جایی رسیده که شاهد حلق آویز کردن یک جوان به دستان خود هستیم. سوال ما این است که چرا آقایان، رضا آل کثیر و رابطه سازمانی او در گذشته با هفت تپه را انکار می‌کنند؟ چرا حاضر هستند تا با وعده پرداخت وجوهاتی برای تامین هزینه‌های مجلس ترحیم او، خانواده را به مصاحبه نکردن با خبرگزاری‌ها مجاب کنند؟ 

📌بحران اجتماعی که آقایان در هفت تپه آن را ایجاد کردند، نیاز به ریشه‌یابی ندارد؟ چرا هر بار یا باید شاهد خودکشی رضا آل کثیرها باشیم یا حمله مسلحانه به منزل محمد خنیفر، آتش زدن منزل شخصی من، حمله به اسماعیل بخشی با سلاح سرد، خودکشی یک کارگر در کانال آب، وقوع قتل و امثال این اتفاقات تلخ؟ چرا چنین مسائلی قبلا در هفت تپه سابقه نداشته است؟ 

📌با این همه، طی روزهای گذشته با خانواده رضا آل کثیر دیدار داشتیم و تمام تلاش کارگران بر این است که بتوانند به هر نوع ممکن و لازم، کمکی در خور شان آن‌ها تدارک ببینند. 

🔺خطی مشی خود را از همان اول با فارس و تسنیم روشن کردیم

📌خط مشی ما از همان روزهای اول اعتراضات و اعتصابات کارگری با برخی رسانه‌ها، نظیر خبرگزاری فارس و تسنیم و امثال آن روشن شده و از همان ابتدا شاهد پیگیری این رسانه‌ها درخصوص برخی امیال مشخص بوده‌ایم. از همین جهت هم بوده که هیچ یک از کارگران و فعالین کارگری، حاضر به گفتگو با این رسانه‌ها نیستند. 

🔺فرمانده سپاه شوش هم گفت که مشکل اسماعیل بخشی، امنیتی نیست

📌در خصوص پیگیری وضعیت بازگشت به کار کارگران اخراجی هفت‌تپه که برخی مسئولین، مسئله آن‌ها را امنیتی عنوان کرده بودند، بارها با فرمانده سپاه شوش صحبت کردیم و ایشان به صراحت گفت که همه می‌دانند که مسئله اسماعیل بخشی و محمد خنیفر و دیگر کارگران اخراجی به هیچ عنوان امنیتی نیست. حال اینکه، چرا دادستان به دنبال امنیتی جلوه دادن این مسئله بوده و هست را به شخصه، نمی‌دانم.

Share: