مصدومیت دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در تهران و اراک دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش ایسنا، امروز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، یک کارگر ساختمانی در تهران به دلیل سقوط به چاهک آسانسور دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، کارگران یک ساختمان نیمه کاره در سعادت آباد با سامانه ۱۲۵ تماس گرفته و اعلام کردند که همکار جوانشان به چاهک آسانسور سقوط کرده و هیچ حرکتی ندارد که در همین راستا ستاد فرماندهی آتش‌نشانان گروه نجات ایستگاه ۲۵ را به محل حادثه واقع در کوی سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان شفق، خیابان فجر اعزام کرد.

با حضور آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده شد که حادثه دیده کارگری ۲۰ ساله و از اتباع کشور افغانستان است که حین کار در ساختمان در حال احداث ناگهان از طبقه اول به طبقه منفی دو در چاهک آسانسور سقوط کرده است. در همین راستا عوامل آتش نشانی با ایمن سازی محل و با استفاده از ابزار نجات، خود را به شخص آسیب دیده در انتهای چاهک آسانسور رسانده و پس از تثبیت کردن این کارگر بر روی برانکارد، این فرد را به بیرون از چاهک انتقال دادند.

با انتقال کارگر به خارج از ساختمان، وی که به شدت آسیب دیده اما زنده بود، برای انتقال به مراکز درمانی به عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه تحویل داده شد.

مصدومیت یک کارگر در اراک

به گزارش رکنا، دست یک کارگر نانوایی در اراک به هنگام کار، در دستگاه خمیرزنی گیر کرده و دچار مصدومیت شد.

مسعود ‌آقازیارتی، رئیس سازمان آتش‌نشانی اراک اظهار کرد: “به دنبال اطلاع رسانی حادثه‌ای مبنی بر گیر کردن دست کارگر نانوایی در دستگاه خمیرزنی به سامانه ۱۲۵ از سوی کارگران یک نانوایی، آتش نشانان ایستگاه شماره یک(شهید نظری) واقع در کوی مصطفی خمینی به سرعت با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی اراک به شهرک مشاور، اعزام شدند”.

وی تصریح کرد: “در یک نانوایی سنگکی، کارگر جوان در حال کار بود که ناگهان دست وی در لا به لای تیغه‌های دستگاه خمیرزنی نانوایی گرفتار شد”.

وی با اشاره به این که کارگر جوان به شدت از ناحیه دست اظهار ناراحتی می‌کرد، افزود: “نیروهای آتش نشانی بی درنگ پس از قطع جریان برق نانوایی و ایمن سازی محل حادثه، با استفاده از ابزار و تجهیزات نجات دست این جوان را از داخل دستگاه خمیرزنی رهاسازی کرده و وی را برای مداوا به امدادگران اورژانس تحویل دادند”.

Share: