مصدومیت کارگران در کارخانه قند پارس کوار بر اثر انفجار دیگ بخار

روز سه‌شنبه ۱۸آذر ۱۳۹۹، بر اثر انفجار دیگ بخار، در کارخانه قند پارس کوار در استان فارس، ۳ تن از کارگران دچار مصدومیت شدند.

حسن همتی، سخنگوی اورژانس استان فارس در ارتباط با این حادثه گفت: «ظهر امروز با اعلام انفجار دیگ بخار در کارخانه قند پارس کوار به سامانه ۱۱۵ اورژانس فارس، تیم های امدادی اورژانس به محل حادثه اعزام و همآهنگیهای لازم با دیگر سازمانهای امدادی انجام شد.»

همتی در مورد تعداد مصدومین افزود: در این حادثه ۳نفر مصدوم شدند و در حال درمان هستند.

او گفت: علت دقیق حادثه در دست بررسی است .

کارگران بیکار شده یک واحد خیاطی و تولیدی پوشاک در تهران: چند ماه منتظر بمانیم؟!

کارگران بیکار شده یک واحد خیاطی و تولیدی پوشاک در تهران؛ نسبت به عدم برقراری مقرری بیکاری خود انتقاد کردند.

کارگران بیکار شده این واحد خیاطی می‌گویند: «بیش از ۴۰ روز از ثبت‌نام و تکمیل مدارک گذشته است اما هنوز مقرری به حساب ما واریز نشده است. در شرایطی که هیچ منبعی برای امرار معاش نداریم، همه امید ما به همین مقرری حداقلی است که بتوانیم با آن بخشی از هزینه‌های زندگی را تامین کنیم.»

خانم کارگری که سرپرست خانوار است، می‌گوید: «من بیش از پنج سال سابقه بیمه بدون وقفه دارم  بنابراین میلیون‌ها تومان به حساب بیمه بیکاری واریز کرده‌ام؛ چرا وقتی نیاز به این اندوخته خود دارم، باید اینقدر انتظار بکشم؟»

وی ضمن اشاره به اینکه پرداخت مقرری بیکاری به بیکارشدگان باید سریع صورت بگیرد، می‌افزاید: «اگر قرار باشد مدتی طولانی در انتظار بمانیم، دیگر نام آن مقرری ایام بیکاری نیست؛ چون ممکن است بعد از مدتی دوباره کار پیدا کنیم و دیگر به این پول نیاز نداشته باشیم؛ پس بهتر است زودتر این مقرری را به ما بپرازند.»

علت مسمویت ساکنان روستای ینگیجه

روز چهارشنبه ۱۹آذر ۱۳۹۹، رحیم سلطانی، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوکان، در خصوص مسمومیت گروهی از ساکنان روستای ینگیجه، گفت که دلیل این مسمومیت در حال بررسی است.

در روزهای پیش گزارش‌شده بود که جمعی از ساکنان روستای ینگیجه بوکان طی چند روز گذشته با مسمومیت و بروز علائم گوارشی به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

رحیم سلطانی روز چهارشنبه گفت: «دست‌کم، اعضای بیش از ۴ خانوار از اهالی این روستا با علائم «مشکلات گوارشی مشکوک» طی روزهای اخیر به درمانگاهها مراجعه کردند که یک طغیان را نشان می‌دهد.»

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوکان تصریح کرد که مسموم شدگان چند روز اخیر پس از مراجعه به درمانگاه و مراکز بهداشتی بوکان به‌صورت سرپایی درمان شدند.

از سوی دیگر، سلطانی رئیس شبکه بهداشت بوکان افزود: «احتمال وجود یک آلودگی با منبع مشترک آب یا غذا در این روستا توسط کارشناسان مطرح شده است و نمونه‌گیری از آب روستا انجام شده و نتایج آن روز پنجشنبه اعلام خواهد شد.

رئیس شبکه بهداشت بوکان تأکید کرد: «در حال حاضر آزمایشهای لازم و برنامه‌ریزی جهت بررسی دلیل این مسمومیت انجام شده و همه شرایط و وضعیت موجود تحت کنترل «اکیپ کنترل طغیان ناشی از آب و مواد غذایی» مرکز بهداشت شهرستان بوکان است.»

شایان ذکر است که روستای ینگیجه، از روستاهای مهاجرپذیر، در دو کیلومتری شهر بوکان واقع شده و ۴۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

Share: