مصدومیت یک کارگر و دو پرسنل اورژانس در سایه فقدان ایمنی کار

در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در شهرستان سمنان در حین انجام کار دچار مصدومیت شد. همچنین دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان خمام در حین انجام ماموریت بر اثر واژگونی آمبولانس مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از رکنا، روز جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰، دو نفر از پرسنل اورژانس شهرستان خمام در حین انجام ماموریت مصدوم شدند.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث گیلان گفت: ساعت ۱۸:۱۵ آمبولانس اورژانس خمام که در حال انجام ماموریت و اعزام مصدوم حادثه ترافیکی در محدوده کته سر بخش خمام بود، واژگون شد.

پیمان اسدی افزود: در این حادثه که به علت سبقت غیر مجاز توسط یک خودرو و احتمال برخورد آن با آمبولانس اتفاق افتاد، راننده آمبولانس به منظور جلوگیری از برخورد با خودرو، از مسیر خود منحرف و واژگون شد.

در این حادثه ۲ پرسنل اورژانس مصدوم و به همراه مصدوم حادثه ترافیکی و همراهش به بیمارستان پورسینای رشت منتقل شدند.

مصدومیت یک کارگر در سمنان

به گزارش خبرگزاری فارس، امروز شنبه ۶ شهریورماه ۱۴۰۰، یک کارگر ساختمانی در سمنان در حین کار مصدوم شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان اظهار کرد: ظهر امروز وقوع حادثه گرفتار شدن یک کارگر ساختمانی در جرثقیل تاور کرین در محوطه یکی از بیمارستان‌های شهر سمنان به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد و بلافاصله سه خودرو و ۹ نفر آتش‌نشان از ایستگاه‌های شماره یک و دو سازمان آتش‌نشانی سمنان به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

سعید اسماعیل‌پور افزود: محل حادثه یک ساختمان در حال ساخت بود که یک جرثقیل تاور کرین در ارتفاع بیش از ۳۰ متری مشغول به کار قرار داشت که کارگر ۳۰ ساله دچار ضعف و بی‌حالی شد و توان پایین آمدن را نداشت و با همان حال بین زمین و هوا گرفتار مانده بود.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با بیان اینکه کارگر در همان وضع نامتعادل مانده بود، افزود: آتش‌نشانان محل را ایمن‌سازی کردند و با حضور بالای این جرثقیل و مهار فرد آسیب‌دیده به‌وسیله طناب و … وی را به سمت نردبان‌های این جرثقیل هدایت و شروع به امدادرسانی کردند.

اسماعیل‌پور خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان موفق شدند این کارگر ساختمانی را به پایین هدایت کنند و تحویل عوامل اورژانس حاضر در محل دهند.

وی تصریح کرد: با وجود درخواست‌ها و پیگیری‌های مکرر، متأسفانه نبود خودروی نردبان‌دار در سازمان آتش‌نشانی سمنان انجام بعضی از عملیات را برای همکاران ما با مشکل و خطراتی مواجه کرده است.


Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *