در پی نشت گاز از یک مخزن آمونیاک و وقوع انفجار در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، حدود ۱۱۹ کارگر دچار مشکلات تنفسی شدند و به بیمارستان قائم فیروز آباد انتقال یافتند. پیش از این معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعداد کل مصدومان این واقعه اعم از کارگران و دیگر افراد حاضر در محل را حدود ۱۳۰ تن عنوان کرده بود.

هرانا به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۲۳ خرداد ماه ۱۴۰۱، نشت گاز از یک مخزن آمونیاک در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد در استان فارس، حدود ۱۱۹ کارگر را دچار مصدومیت کرد.

در این گزارش آمده است؛ این تعداد کارگر از مجموع ۷۰۰ کارگر شیف عصر کارخانه کربنات سدیم کاوه واقع در شهرستان فیروز آباد استان فارس، در پی نشت گاز از یک مخزن آمونیاک، دچار مشکلات تنفسی شده اند. کارگران مصدومی تا حوالی ساعت ۱۲ شب گذشته به بیمارستان قائم فیروز آباد منتقل شدند.

این کارگران همزمان با تردد یک خودروی تریلی مخزن دار با گاز نیتروژن در محل کارخانه، مشغول رفع نشتی لوله یکی از مخازن نیتروژن بودند. این خودروی سنگین به دلیل اصطحکاک لاستیک‌ها و جرقه‌های ایجاد شده با گاز نشت یافته مخزنی که لوله آن دچار نشتی بود، دچار آتش سوزی شده و مخزن متصل به آن منفجر می‌شود.

بر اساس این گزارش، واقعه مذکور تلفات جانی در پی نداشته  و آتش سوزی حوالی ساعت ۱۲ شب اطفا شده است.

پیش از این نیز مهرداد شریفی، معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعداد کل مصدومان این واقعه (اعم از کارگران و دیگر افراد حاضر در محل) را تا نیمه شب سه شنبه ۲۴ خرداد، حدود ۱۳۰ تن عنوان کرده بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.