مصدومیت ۱۹ کارگر در پی تصادف اتوبوس حامل کارگران در شهرستان ساوه

امروز یکشنبه ۱۵ دی ماه، بر اثر برخورد اتوبوس حامل کارگران با یک دستگاه کامیون در شهر صنعتی کاوه، واقع در ۱۰ کیلومتری شمال شهرستان ساوه، ۱۹ کارگر مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

امروز یکشنبه ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۸، احمدعلی امینی، سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی ساوه گفت: “در پی برخورد اتوبوس حامل کارگران با یک دستگاه کامیون در شهر صنعتی کاوه، ۱۹ تن از این کارگران مصدوم شدند”.

وی افزود: “حدود ساعت ۶ صبح امروز، این حادثه به مرکز پیام اورژانس اطلاع داده شد و بلافاصله نیروهای امدادی به محل اعزام شدند”.

احمد علی امینی ادامه داد:‌ “۱۰ تن از مصدومان این حادثه با خودرو‌های شخصی به مراکز درمانی منتقل شدند و نیروهای اورژانس نیز ۹ مصدوم دیگر را پس از اقدامات لازم به بیمارستان شهید مدرس ساوه منتقل کردند”.

بر اساس اعلام پلیس، ‌دلیل وقوع این حادثه بی‌توجهی راننده اتوبوس نسبت به جلو بوده است.

شهر صنعتی کاوه در ۱۰ کیلومتری شمال ساوه، ‌بزرگترین شهر صنعتی ایران است که در آن افزون بر ۳۵۰ کارخانه با حدود ۴۰ هزار نیروی انسانی فعالیت می‌کنند.

لازم به یادآوری است که پیشتر، اتوبوس حامل کارگران پتروشیمی بندر امام به دنبال برخورد با یک تریلی ماک واژگون شد و ۱۹ تن از این کارگران مصدوم شدند.

در تاریخ ۱۵مهرماه سال جاری نیز اتوبوس حامل کارگران شرکت نفت در استان خوزستان واژگون شد که در پی آن یکی از کارگران جان خود را از دست داد و ۲۱ تن دیگر نیز مصدوم شدند.

همچنین در حوادثی مشابه، ۱۲ تن از کارگران شرکت کاله در تاریخ ۱۰ آذر ماه و ۱۶ تن از کارکنان پارک علم و فناوری شیراز در تاریخ ۸ دی‌ماه، مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند.

Share: