مصدومیت ۲ آتش نشان در سایه فقدان ایمنی کار

روز پنجشنبه ۶ آذر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو آتش نشان در ارومیه طی عملیات اطفا حریق دچار مصدومیت شدند. همچنین مدیرکل پزشکی قانونی استان آذربایجان شرقی از مرگ و مصدومیت ۸۹۱ کارگر در این استان طی ۷ ماه ابتدایی سال جاری خبر داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا به نقل از ایرنا، امروز پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹، دو آتش نشان در ارومیه طی عملیات اطفا حریق دچار مصدومیت شدند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به تلاش بیش از چهار ساعته آتش نشانان برای مهار آتش سوزی گسترده هفت انبار در مسیر ارومیه – سلماس گفت: “از ۱۲ انبار موجود در این محدوده، هفت انبار به مساحت بیش از سه هزار متر مربع دچار حریق شده بود که پس از اطلاع آتش نشانان در ساعت ۹:۱۰ امروز، اکیپ های مختلف به محل اعزام شد”.

ابراهیم شاد قوشچی اضافه کرد: “در این عملیات مهار، ۷۰ مامور آتش نشانی از هفت ایستگاه حضور داشتند که ماشین آلات شهرداری ارومیه نیز با بیشترین ظرفیت به کار گرفته شد”.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ارومیه با اشاره به گستردگی آتش سوزی در انبار های مختلف اظهار کرد: “یونولیت، لباس و لوازم خانگی از جمله اقلام داخل انبارها بودند که در آتش سوختند”.

شاد قوشچی گفت: “در این عملیات، ۲ نفر از همکاران آتش نشان دچار مصدومیت های جزئی و بلافاصله به مراکز درمانی اعزام شدند که البته مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد”.

افزایش مرگ و میر ناشی از حوادث کار در آذربایجان شرقی

به گزارش ایسنا، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با بیان اینکه ۸۱ کارگر طی هفت ماهه اول سال بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند، گفت: “این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۳ نفر افزایش یافته است”.

علی صفایی فرد با اعلام این خبر اظهار کرد: “طی هفت ماهه اول سال، تعداد ۸۱۰ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۱۵ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

همچنین در این گزارش به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان آمده است، تعداد کل فوت شدگان حوادث کاری در سال ۹۸ برابر با ۹۶ نفر بود که یک نفر از آنان زن و بقیه مرد بودند؛ همچنین تعداد کل مصدومین حوادث کار مراجعه کننده در سال ۹۸ نیز برابر با ۱۳۲۵ نفر بود که از این تعداد ۳۵ نفر زن و ۱۲۹۰ نفر مرد بودند.

Share: