مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی محیط کار…

طی روز گذشته در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر طی یک حادثه در شهر اصفهان دچار مصدومیت شدند. همچنین در گزارشی دیگر طی شش ماه نخستین سال جاری ۵۷ کارگر در استان خراسان رضوی جان خود را از دست داده اند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

هرانا، به نقل از تابناک، فرهاد کاوه آهنگران، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از برق گرفتگی دو مامور اداره برق روی ترانس در خیابان احمد آباد این شهر خبر داد.

وی در خصوص جزییات این حادثه گفت: “این حادثه ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه به ستاد فرماندهی آتش‌نشانی اصفهان گزارش شده است که دو مامور اداره برق دچار برق گرفتگی شدند”.

وی افزود: “نیروهای امداد و نجات این دو مامور را از روی ترانس به پایین منتقل کرده و تحویل نیروهای اورژانس دادند”.

مرگ ۵۷ کارگر در خراسان رضوی طی نیمه نخست سال جاری

به گزارش قدس آنلاین، احسان سهرابی، عضو هیئت مدیره کانون شوراهای اسلامی کار کشور گفت: “در ۶ ماه نخست سال جاری ۵۷ کارگر در خراسان رضوی جان خود را به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی در محیط کار از دست داده اند”.

سهرابی افزود: “استان خراسان رضوی بعد از تهران بیشترین آمار را درباره از کارافتادگی و فوت کارگران در محیط کار به دلیل عدم رعایت شرایط استاندارد و ایمنی را دارد”.

وی اظهار داشت: “بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی به صراحت در مورد پیشگیری از جرم تاکید کرده است و کارفرمایی که تجهیزات استاندارد و ایمن را برای کارگر فراهم نکرده است و این موضوع باعث از کارافتادگی و فوت کارگر شده است جزو جرائم شبه عمد تلقی می شود و طبق قانون مجازات هایی نظیر حبس نیز برای مجرم در نظر گرفته شده است”.

Share: