مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر در شهرستان اشکذر واقع در استان یزد در پی انفجار یک کوره ذوب فولاد، دچار مصدومیت شدند. همچنین در خبری دیگر، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت که در سال گذشته، حوادث ناشی از کار این استان ۳۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. به طوری که در این مدت ۹۶ کارگر جان باختند و یک هزار و ۳۲۵ کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

ایرنا، رئیس سازمان اورژانس یزد گفت: “ساعت ۲ بامداد امروز (جمعه) یکی از کوره‌های ذوب فولاد شهرستان اشکذر دچار آتش سوزی و انفجار شد که بر اثر آن سه کارگر مصدوم شدند”.

احمد دهقان افزود: “این حادثه در شهرک فولاد در محدوده  شهرستان اشکذر رخ داد و هنوز اطلاعی از علت قطعی این انفجار در دست نیست”.

در این گزارش آمده است که کارگران مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گزارش فارس، مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: “۹۶ نفر در سال ۹۸ بر اثر حوادث ناشی از کار در استان آذربایجان شرقی جان خود را از دست دادند که یک نفر از آنها زن و بقیه مرد بوده است”.

صفایی‌فرد  افزود: “این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۳۲ درصد افزایش داشته است. بر اساس آمار ۴۷ درصد از آنان به علت سقوط از بلندی، ۳۲ درصد بر اثر برخورد جسم سخت، ۹ درصد براثر برق‌گرفتگی و ۶ درصد نیز بر اثر سوختگی و مابقی خفگی و غرق شدگی جان خود را از دست داده‌اند”.

وی گفت: “در این مدت تعداد یک‌هزار و ۳۲۵ نفر نیز بر اثر مصدومیت ناشی از حوادث کار به ادارات پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که از این تعداد ۳۵ نفر زن و بقیه مرد بودند”.

Share: