مصدومیت ۳ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

روز شنبه ۲۴ خرداد، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۳ کارگر طی دو حادثه جداگانه در شهرقدس و مشهد مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

مهر، روز شنبه ۲۴ خردادماه ۱۳۹۹، رییس مرکز اورژانس تهران از وقوع حریق در یک کارگاه تولیدی در شهرقدس و مصدومیت دو کارگر خبر داد.

پیمان صابریان با اعلام این خبر گفت: “این حادثه در خیابان چمن، خیابان سروستان، کوچه خضری به وقوع پیوسته است”.

صابریان در تشریح جزئیات بیشتر این حادثه افزود: “این حادثه ساعت ۱۸ عصر امروز رخ داد و پس از اطلاع به اورژانس، نیروهای امدادی بدون اتلاف وقت به محل حادثه اعزام شدند”.

وی در خصوص تعداد مصدومین و فوتی‌های این حادثه گفت: “این حادثه ۲ مصدوم بر جای گذاشت و خوشبختانه فوتی نداشت. یکی از مصدومان در محل درمان و مصدوم دیگر به بیمارستان مطهری انتقال داده شد”.

 مصدومیت یک کارگر در مشهد

به گزارش رکنا، معاون عملیات آتش‌نشانی شهر مشهد از نجات یک کارگر مقنی گرفتار در عمق چاهی در حومه شهر مشهد خبر داد.

محمد جواد سبحانی با اعلام این خبر گفت: “در پی تماس تلفنی شهروندان با سامانه ۱۲۵ مبنی بر گرفتار شدن یک مقنی در داخل چاهی در جاده ابلق در انتهای منطقه التیمور، ستاد فرماندهی بلافاصله نجاتگران ایستگاه‌های ۸ و ۶ آتش نشانی مشهد را به محل این حادثه در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر مشهد اعزام کرد”.

معاون عملیات آتش‌نشانی مشهد افزود: “با حضور نجاتگران آتش‌نشانی در محل مشخص شد که کارگر ۵۵ ساله، حین حفر چاه آب در داخل یک باغ، به دلیل قطع برق دمنده هوا و کمبود اکسیژن، در عمق ۶۰ متری این چاه گرفتار شده‌ بود”.

وی ادامه داد: “آتش نشانان بلافاصله با ارسال یک عدد سیلندر تنفسی به عمق این چاه جهت جلوگیری از خفگی و مرگ این مقنی، این فرد را از عمق ۶۰ متری زمین به سطح زمین منتقل و برای درمان و اکسیژن تراپی تحویل تکنسینهای اورژانس حاضر در محل دادند و خوشبختانه با سرعت عمل آتش نشانان این فرد از مرگ حتمی نجات یافت”.

Share: