مصدومیت ۹ کارگر در آتش سوزی شرکت داواخگر زنجان

شامگاه روز دوشنبه ۱۱ اسفند ماه ۹۹، آتش سوزی شرکت داواخگر زنجان، مصدومیت ۹ کارگر را به دنبال داشته که حال سه نفر وخیم گزارش شده است.

به گزارش منابع خبری از زنجان، عصر روز دوشنبه حادثه‌ای در شرکت داواخگر در شهرک صنعتی اشراق زنجان به وقوع پیوست که در این آتش‌سوزی ۹ نفر از کارگران زن و مرد مصدوم شده‌اند.

بنا به این گزارش، ۹ نفر از کارگرانی که دچار سوختگی شده‌اند، ۵ مرد و ۴ زن می‌باشند که حال سه نفر از مصدومان این حادثه وخیم گزارش شده است .

شرکت داواخگر در زمنیه تولید محصولات بهداشتی و آرایشی فعالیت می‌کند که درباره حادثه آتش‌سوزی توضیحی نداده است.

اما معاون استاندار زنجان، علت این آتش‌سوزی را در بررسی‌های اولیه خطای انسانی عنوان کرده و گفت: «با حضور نیروهای آتش‌نشانی و اورژانس از سرایت آتش به انبارهای سوخت و انفجارهای احتمالی پیشگیری شده است.»

وی نیز با تائید مصدومیت ۹ کارگر در این حادثه افزود: «بر اثر آتش‌سوزی ۹ نفر از کارگران شاغل در این واحد تولیدی کارگاهی مصدوم شده که به مراکز درمانی منتقل شدند.»

مرادی ناقچی، بار دیگر بر علت حادثه که حاکی از خطای انسانی است تاکید کرده و گفت: «تیمی برای کارشناسی بررسی دقیق این حادثه و برآورد خسارات به این واحد تولیدی تعیین شده است.»

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان نیز اعلام کرد که عملیات اطفای حریق از ساعت ۴ بعدازظهر شروع و به مدت ۴ ساعت طول کشید.

وی با اشاره به مصدومیت ۹ کارگر در این حادثه آتش‌سوزی عنوان کرد که حال یک نفر از مصدومان وخیم گزارش شده است، اما بنا به آخرین گزارش‌ها، وضعیت ۳ کارگر مصدوم وخیم است.

شرکت داواخگر در شهرک صنعتی اشراق شهر زنجان فعالیت دارد که در زمینه تولید صابون و پاک‌کننده، مواد و محصولات شیمیایی، دهان‌شویه‌ها و انواع شامپوها به جز شامپوی طبی فعالیت داشته و از جمله محصولات تولیدی آن می‌باشد.

Share: