مصدوم شدن ۱۱ کارگر در پی واژگونی مینی ‌بوس در جاده هراز و جان‌باختن یک کارگر سردشتی در سلیمانیه

واژگونی مینی ‌بوس حامل کارگران ۱۱ تن از آنها را مصدوم ساخت. بنا به خبر مخابره شده از سوی خبرگزاری ایرنا ، صبح امروز یکشنبه یک دستگاه مینی‌بوس حامل کارگران در محدوده هلومسر در مسیر تهران به آمل جاده هراز از جاده منحرف شده و ۱۱ تن از کارگران آن مصدوم و روانه بیمارستان شدند.

زمان وقوع این حادثه ساعت ۶:۳۰ بامداد امروز، زمانی که کارگران سوار بر مینی بوس در حال رفتن به سر کارشان بودند، اعلام شده است.

این مینی‌بوس کارگران یک شرکت را به سر کار می‌برد که به دلیل انحراف به راست در حین حرکت دچار واژگونی می‌شود.

در این حادثه ۱۱ نفر از کارکنان شرکت مصدوم شدند که به وسیله ۶ دستگاه آمبولانس به بیمارستان ۱۷ شهریور آمل انتقال یافتند. حال هیچ یک از مصدومین وخیم  نیست و اکنون در حال مداوا هستند.

حادثه امروز، سومین حادثه واژگونی مینی ‌بوس در مازندران طی سال جاری اعلام شده است و سرنشینان تمامی این مینی‌بوس ها هم کارگران بودند.

اولین مورد در هفتم شهریورماه رخ داد که یک دستگاه مینی‌بوس در کمربندی جنوبی بابل واژگون شد و در اثر آن ۱۳ سرنشین این مینی‌بوس زخمی شدند.

همچنین در مهر ماه امسال نیز در شهرستان سوادکوه ۱۵ نفر بر اثر واژگونی مینی ‌بوس زخمی شدند و آسیب دیدگی برخی نیز جدی بود.

  • مصدومیت ۱۶ کارگر فصلی در سوادکوه مازندران به دنبال واژگونی مینی ‌بوس حامل آنها

واژگونی مینی‌بوس حامل کارگران در استان مازندران در چند سال اخیر بارها اتفاق افتاده است.

جان‌باختن یک کارگر اهل سردشت در اثر گاز گرفتگی در چادر محل استراحتش در اقلیم کردستان

روز شنبه ۹ آذر‌ ماه ۹۸، یک کارگر از اهالی بیتوش سردشت به نام محمد قاضی ابراهیم در سلیمانیه عراق در  اثر گاز گرفتگی در چادر استراحتش، دچار خفگی شد و جان‌ سپرد.

این کارگر ساختمانی که به ‌دلیل بیکاری برای کار ساختمانی به شهر سلیمانیه اقلیم کردستان عراق رفته بود، در نبود حداقل امکانات استراحت، در چادر محل استراحتش دچار گاز گرفتگی شد و فوت کرد. نام برده صاحب دو فرزند بود.

یاد‌آوری می‌شود که کارگران مهاجر ساختمانی که  از ایران  به اقلیم کردستان مهاجرت می‌کنند از کمترین امکانات زیستی و پائین ترین دستمزد برخوردارند.

Share: