معوقات مزدی پاکبانان شهرداری یاسوج

پاکبانان شهر یاسوج ضمن اعلام معوقات مزدی ۴ ماهه خود، با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور از عدم دریافت ماسک و دستکش از طرف شهرداری خبر دادند.

بکی از پاکبانان گفت: “۱۲ سال سابقه کار پاکبانی دارم چرا باید کارمندان و مدیران شهرداری حقوق و مزایای خود را به موقع دریافت کنند اما ما پاکبانان که در خط مقدم نظافت و زیبایی شهر هستیم از اسفند ماه تاکنون حقوقی نگرفته ایم”.

یکی دیگر از پاکبانان با ۱۹ سال سابقه کار گفت: “بعلت پرداخت نشدن حقوق‌مان از مغازه ها مایحتاج خود را قرض می کنم، چرا با وجود اینکه شغل ما جزء مشاغل سخت و زیان آور است و برای ما محسوب نمی شود، حقوق‌مان به موقع پرداخت نمی شود”.

پاکبانی دیگری که ۱۲ سال سابقه کار دارد، با اشاره به اینکه نان مورد نیاز خود و خانواده‌ام را قرض می کنم، افزود: “در حال حاضر با ۱۸میلیون تومان رهن ماهانه ۴۷۰ هزار تومان کرایه در حاشیه شهر یاسوج اجاره نشین هستم و سه ماه است که نتوانسته ام کرایه خانه ام را پرداخت کنم”.

یک پاکبان دیگری گفت: “از جیب خودمان باید ماسک و دستکش بخریم و هر سه ماه یک جفت دستکش و یک عدد ماسک به ما می دهند”.

وی افزود: “عیدی به ما دادند اما ۵۰۰ هزار تومان از عیدی مصوب کمتر بود و در برخی موارد یک تا یک و نیم میلیون تومان کمتر بود. باید طبق قانون هر ماه یک بار بن خرید کالا به ما داده شود اما تاکنون این اقدام عملی نشده است”.

علی اکبری تبار، یکی از اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج در این زمینه گفت: “۶ ماه حقوق کارگران حوزه فضای سبز، ۴ ماه حوزه تامین نیرو، حدود سه ماه پاکبانان و دو ماه نیروهای رسمی و پرسنل شهرداری پرداخت نشده است و هیچ انگیزه ای برای پرداخت حقوق پاکبانان زحمت کش وجود ندارد”.

وی افزود: “سوم دی ماه ۹۸ مصوبه ای شورای شهر جهت پرداخت حقوق و مطالبات پاکبانان داشت که شهردار با حضور در نشست شورا قول دادند ظرف ۴۵ روز مطالبات کارگران را پرداخت کند اما تاکنون اقدامی در این خصوص انجام نشده است”.

Share: