معوقات مزدی کارگران سازمان حمل و نقل و پایانه شهرداری خرم‌آباد

کارگران سازمان حمل و نقل و پایانه شهرداری خرم‌آباد از معوقات مزدی ۶ ماهه خود خبر دادند. علاوه بر دستمزد، بیمه این کارگران نیز پرداخت نشده و آنها از دسترسی به بیمه درمانی محروم هستند.

هرانا به نقل از تسنیم، بیش از ۳۰ کارگر سازمان حمل و نقل و پایانه شهرداری خرم‌آباد از معوقات مزدی خود خبر دادند.

به گفته یکی از کارگران: “در این بحران اقتصادی و تهدید کرونا حقوق ما بیش از ۶ ماه است که پرداخت نشده و مجبوریم بدون دریافت حقوق کار کنیم چه کسی می‌خواهد به داد ما برسد که دیگر توان خرید نان را هم نداریم و در مقابل این گرانی و تورم و محرومیت تا کی می‌توانیم تحمل کنیم”.

این کارگر افزود: “علاوه بر حقوق معوق بیمه تکمیلی که ماهانه از حقوقمان کسر میشود نیز قطع شده و هیچ گونه خدماتی دریافت نمی‌کنیم و اگر بنا باشد حقوق برای ما واریز کنند هزینه بیمه تکمیلی تمام سال از حقوق کم می‌شود به زبان ساده‌تر بگویم در عمل پول بیمه تکمیلی از حقوق ما کسر می‌شود ولی بیش از ۶ ماه است خدماتی دریافت نکرده‌ایم”.

یکی دیگر از کارگران که از او خواستیم مشکلاتش را بیان کند خاطر نشان کرد: “هیچ حرفی برای گفتن ندارم فقط شرم بر مسئولی که شرایط تورم و اقتصاد را بهتر از ما می‌داند ولی حقوق مزد بگیرانش را پرداخت نمی‌کند و آنها را شرمنده خانوادهایشان می‌کند”.

 رستم کوشکی رئیس شورای شهر خرم‌آباد ضمن تایید خبر معوقات مزدی این کارگران، افزود: “طی جلسه‌ای که به مناسبت هفته حمل و نقل برگزار شد از شهردار در خواست کردیم نیم نگاهی به این کارگران داشته باشد و شهردار نیز قول مساعد داد ولی متاسفانه تاکنون در راستای پرداخت حقوق شهردار هیچ گونه کمکی به این سازمان نکرده است”.

Share: