معوقات مزدی کارگران شهرداری آبادان

کارگران شهرداری آبادان از معوقات مزدی و حق بیمه خود خبر دادند. از ابتدای سال جاری تاکنون برخی کارگران مجموعه شهرداری آبادان در دریافت مطالبات مزدی و بیمه‌ای خود در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارند.

هرانا به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری آبادان از معوقات مزدی و حق بیمه خود خبر دادند.

به گفته این کارگران؛ حقوق فروردین، اردیبهشت و خرداد آنها به صورت پایه حقوق پرداخت شده و حقوق تیر و مرداد را نیز به صورت کل دریافت نکرده‌اند.

این کارگران همچنین درخصوص معوقات بیمه‌ای‌ خود گفتند: “همزمان با حقوق، بیمه کارگران هم به حساب تامین اجتماعی واریز نشده است”.

آنها با بیان اینکه بخش دیگری از مطالبات کارگران در مناطق سه‌گانه و سازمان‌های وابسته به شهرداری قدیمی است، افزودند: “این مطالبات شامل اضافه‌کاری‌ها، تعطیل‌کاری‌ها و شبکاری‌ها است که از آذرماه سال ۹۷ انباشته شده‌اند”.

کارگران شهرداری آبادان از تاخیر مکرر مطالبات خود انتقاد کرده و عنوان کردند: “تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۲ هزار نفر کارگر هستیم که در مجموعه شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند همچنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای ما مشکل بوجود آورده است”.

یکی از این کارگران با بیان اینکه در زمینه مشکلات‌مان به هر مسئولی هم شکایت می‌کنیم فقط شنونده است و هیچ اقدامی نمی‌کند، گفت: “جدا از کارگران شاغل حدود ۶۰ نفر از همکاران که از دوسال پیش بازنشسته شده‌اند منتظر دریافت سنوات پایان خدمت خود هستند”.

وی افزود: “شهرداری دلیل به تاخیر افتادن مطالبات مزدی و بیمه‌ای را کمبود منابع مالی اعلام کرده و می‌گوید که ادارات، نهادها و سازمان‌ها حدود ۲ هزار میلیارد ریال به شهرداری آبادان بابت عواض بدهکارند که اگر این مطالبات به موقع پرداخت شود امکان تاخیر در پرداخت حقوق کارگران وجود ندارد”

Share: