معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان

بیش از ۸۰ نفر از کارگران مجموعه شهرداری لوشان واقع در استان گیلان، از معوقات مزدی ۶ ماهه و چندینماه حق بیمه ی پرداخت نشده خود خبر دادند.

ایلنا، بیش از ۸۰ نفر از کارگران مجموعه شهرداری لوشان در استان گیلان، از عدم پرداخت معوقات مزدی ۶ ماهه و مطالبات بیمه ای پرداخت نشده خود گلایه مند هستند.

تعدادی از این کارگران گفتند: “حدود ۸۰ کارگر در مجموعه شهرداری لوشان به صورت مستقیم با سوابق بالای ۱۵ تا ۲۵ سال مشغول کارند که تقریبا از فروردین ماه سال جاری پرداخت مطالبات مزدی‌شان به تاخیر افتاده است”.

این کارگران با بیان اینکه در این زمینه هیچ مسئولی در شهرداری لوشان پاسخگوی مطالبات معوقه کارگران نیست، در ادامه گفتند: “سالهاست که زیر نظر شهرداری در بخش خدمات، فضای سبز، موتوری و آتش‌نشانی به سختی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به تعهدات مزدی خود عمل نکرده‌اند”.

کارگران شهرداری لوشان با بیان اینکه حدود دو هفته پیش شهردار لوشان تغییر کرده و ما از شهردار جدید در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد، افزودند: “در روز معارفه شهردار جدید در حضور برخی مسئولان شهرستانی و شهر لوشان وعده به‌روز کردن مطالبات کارگران داده شد و از آن زمان تاکنون ما منتظر اقدام شهرداری هستیم. اگر قرار است مشکلات شهرداری و معوقات مزدی کارگران به صورت قبل باقی بماند چرا اعضای شورای شهر مرتب شهردار تغییر می‌دهند؟”

این کارگران در ادامه افزودند: “جدا از دستمزد در خصوص بیمه تامین اجتماعی نیز شهرداری حدود ۱۵ تا ۱۶ ماه حق بیمه کارگران را به تامین اجتماعی پرداخت نکرده است”.

کارگران شهرداری لوشان تاکید کردند: “مطالبات مزدی ما به بخشی از دستمزد ماه‌های اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد و شهریور ماه سال جاری مربوط می‌شود و حال به پایان مهر ماه نزدیک می‌شویم. ما همچنین در زمینه پرداخت حقوق معوقه و سنوات ۱۲ کارگر بازنشسته شهرداری که طی سال گذشته بازنشسته شده‌اند، شاهد اتفاق خاصی نبوده‌ایم”.

در راستای همین مشکلات کارگران شهرداری لواشان، شهردار این شهر گفت: “یک ماه از این مطالبات پنجشنبه هفته گذشته، چند روز بعد از ورودم به شهرداری پرداخت شده و مابقی به مرور پرداخت می‌شود”.

وی تاکید کرد: “انشالله از امکانات شهرستانی و شهری استفاده بهیه می‌کنیم. این شهردارای پتانسیل‌های قوی و خوبی دارد که شهرداران قبلی از آنها استفاده نکرده‌اند”.

شهردار لوشان همچنین اظهار داشت: “رفع مشکلات مزدی و بیمه‌ای کارگران در اولویت شهرداری است و به زودی خبر‌های خوبی در این خصوص کارگران می‌شنوند”.

Share: