معوقات مزدی کارگران شهرداری لوشان

کارگران شهرداری لوشان از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند. پنج ماه از حقوق سال جاری این کارگران تاکنون پرداخت نشده است

هرانا، به نقل از ایلنا، کارگران شهرداری لوشان از عدم پرداخت معوقات مزدی خود خبر دادند.

جمعی از کارگران شهرداری لوشان گفتند: “در هشت ماه سپری شده از سال جدید، فقط دو ماه حقوق فروردین و اردیبهشت را گرفته‌ایم؛ یعنی ۵ ماه مطالباتمان به تاخیر افتاده است”.

این کارگران عنوان کردند: “شهردار جدید که از حدود دو ماه پیش مدیریت شهرلوشان را برعهده گرفت در روز معارفه خود وعده به‌روز کردن مطالباتمان را داد اما بعد از گذشت دوماه هنوز هیچ اقدام جدیدی صورت نگرفته است”.

یکی از کارگران واحد خدمات شهرداری لوشان با بیان این پرسش که چرا اعضای شورای شهر لوشان مرتبا شهردار تغییر می‌دهند، گفت: “در هر دوره شورای شهر فردی را به عنوان شهردار به مردم معرفی می‌کنند که هیچ برنامه‌ جدیدی برای مدیریت شهر ندارد. در واقع همان راهی را می‌رود که شهرداران قبلی انجام می‌دادند”.

به گفته آنها؛ شهریور ماه سال گذشته شهردار وقت به همراه سه نفر از اعضای شورای شهر به اتهام تخلفات مالی بازداشت شدند و شهرداری تا دو ماه پیش بادو سرپرست اداره می‌شد. از دو ماه پیش با ورود شهردار جدید دو حقوق فروردین و اردیبهشت ماه را دریافت کرده‌ایم. پرداخت حقوق در هر یک ماه یکبار در حالی انجام می‌شود که شهرداران سابق نیز هر ماه به ما یک حقوق می‌دادند.

یکی دیگر از کارگران واحد خدمات شهرداری لوشان در تکمیل سخنان همکار خود گفت: “۸۰ نفر در مجموعه شهرداری لوشان کار می‌کنند؛ شورای شهر اگر هریک از همکاران بومی را به عنوان شهردار انتخاب کند، توانایی مدیریت شهر را به این شیوه که فقط با استفاده از درآمد پایدار شهرداری‌ها و مالیات بر ارزش افزوده که دولت هر ماهه به صورت روتین به حساب شهرداری می‌پردازد را دارد”.

این کارگر افزود: “در شهر لوشان جوانان زیادی با مدارک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکترا مرتبط با مدیریت شهری هستند که از توانایی و دانایی خوبی برخودارند. در این شرایط چرا اعضای شورای شهر برای انتخاب شهردار از افراد غیر بومی وکم سابقه استفاده می‌کنند، مشخص نیست”.

او ادامه داد: “به نظر می‌رسد در وضعیت فعلی روال پرداخت حقوق همانند ماه‌ها و سال‌های گذشته است. ما کارگران نمی‌دانیم با این گرانی‌ها و تورم، چگونه باید هزینه‌های سنگین زندگی خود را تامین کنیم؛ از چه کسی قرض بگیریم و چه زمانی می‌توانیم این قرض‌ها را بازپرداخت کنیم”.

به گفته این کارگران؛ مشخص نیست شهرداری چه زمانی قصد دارد مطالبات مزدی کارگران را تسویه نماید.

Share: