معوقات مزدی کارگران قطار شهری اهواز

کارگران شاغل در قطار شهری اهواز همچنان مطالبات مزدی چندین ماهه پرداخت نشده دارند.

کارگران شاغل در قطار شهری اهواز حدود ۲۰ ماه حقوق معوقه دارند.

شهردار اهواز در این خصوص گفت: “شرکت کیسون به عنوان پیمانکار متروی اهواز هیچ طلبی از شهرداری به عنوان کارفرمای این پروژه ندارد و پراخت حقوق کارگران متروی اهواز از جمله حقوق معوقه برعهده پیمانکار است”.

پیشتر نیز در تیر ماه سال جاری گارگران متروی اهواز از معوقات خود خبر داده بودند و گفته بودند: “هم اکنون ۱۶ ماه حقوق و عیدی سال ۹۸ را از شرکت کیسون پیمانکار قطار شهری اهواز طلب داریم و از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۱۳ میلیون ریال به صورت علی الحساب به ما داده شده است”.

این کارگران جهت رسیدگی به مطالبات خود بارها نزد نهادها و مسولین از جمله ساختمان قطار شهری اهواز، دفتر نماینده ولی فقیه در خوزستان و شهرداری مرکزی مراجعه کرده اند.

عملیات اجرایی مترو اهواز بهمن سال ۸۵ آغاز شد اما پیشرفت این پروژه پس از گذشت بیش از ۱۳ سال هنوز کمتر از ۳۰ درصد است.

پروژه متروی اهواز از نیروگاه زرگان در شمال شرقی اهواز شروع می‌شود و پس از عبور از میدان‌های اصلی شهر، در منطقه بقایی در جنوب غربی اهواز به انتهای مسیر خود می‌رسد. طول این مسیر بر اساس مصوبه شورای عالی ترافیک کشور ۲۳ کیلومتر و شامل ۲۴ ایستگاه است. این پروژه به ۲ گام دسته بندی و گام نخست آن از فرودگاه تا مصلا با ۶ ایستگاه تعیین شده است.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع نانوایان شهرستان ساوجبلاغ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸، گروهی از نانوایان شهرستان ساوجبلاغ برای دومین روز متوالی در اعتراض به نرخ مصوب نان در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش علت اعتراض نانوایان ساوجبلاغ تفاوت قیمت مصوب نان این شهرستان با مرکز استان است و معترضان خواهان همسان شدن قیمت نان‌های خود با نرخ نان در شهرستان کرج هستند

بیستمین روز تجمع کارگران دهکده تفریحی زاینده رود

روز سه‌شنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۸، کارگران دهکده تفریحی زاینده رود چادگان، برای بیستمین روز در محل ورودی این مجتمع اقدام به برگزاری تجمع کردند.

گفتنی است این کارگران پیشتر علت اعتراض خود را عدم ساماندهی وضعیت اشتغالشان از جمله بلاتکلیفی و نبود امنیت شغلی عنوان کرده بودند.

تجمع متقاضیان مسکن مهر در اهواز

روز گذشته، ۱۳ آبان‌ماه ۱۳۹۸، عده‌ای از متقاضیان مسکن مهر اهواز در اعتراض عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل اداره مسکن و شهرسازی این شهر، دست به تجمع زدند.

معترضان گفتند که ۱۰ سال پیش این زمین‌ها را قانونی خریده‌اند و به دلیل بالارفتن ارزش این زمین‌ها، مدیران استانی می‌خواهند با سندسازی، آن‌ها را تصاحب کنند.

Share: