معوقات مزدی کارگران پارس جنوبی و شهرداری رشت

کارگران شاغل در فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی در عسلویه، از عدم پرداخت مطالبات مزدی ۲ ماهه خود خبر دادند و گفتند که طی همین مدت دفترچه‌های بیمه آنها نیز تمدید نشده است. بنا بر خبری دیگر، ۲ ماه دستمزد معوقه پاکبانان شهرداری رشت که هفته گذشته تجمع اعتراضی آنها با وعده مناسب مسئولان به پایان رسیده بود، کماکان پرداخت نشده است کارگران پیمانکاری فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی در عسلویه، از تاخیر در پرداخت دستمزدها و معوقات مزدی خود انتقاد دارند.

این کارگران که طرف قرارداد شرکت‌های پیمانکاری مختلف هستند، بعضاً تا دو ماه دستمزد معوق دارند و دو ماه است که دفترچه‌های بیمه آنها تمدید نشده است.

این کارگران گفتند: “در روزهای گذشته بارها به نهادهای مسئول مراجعه کرده و خواستار پرداخت مطالبات مزدی خود شده‌ایم”.

آنها خواستار نظارت بیشتر بر عملکرد شرکت‌های پیمانکاری هستند و گفتند: “کارفرمایان مادر باید مراقب عملکرد پیمانکاران در قبال کارگران باشند؛ در شرایطی که دستمزد ما پیمانکاری‌ها کفاف هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد، تاخیرهای گاه و بیگاه دیگر نور اعلی نور است”.

معوقات مزدی پاکبانان رشت

به گزارش همشهری، پاکبانان رشت از شیوه و تاخیر در پرداخت حقوق خود گلایه دارند. این اولین بار نیست حقوق این صنف با تعویق مواجه می‌شود.

هفته گذشته جمعی از پاکبانان رشت مقابل ساختمان شهرداری تجمع صنفی کردند. در این تجمع ۲۰ نفر از پاکبانان ۲ ماه حقوق معوقه خود را خواستار شدند.

یکی از پاکبانان رشت که نخواست نامش ذکر شود، گفت: “قیمت انواع محصولات غذایی و دیگر اقلام ضروری چند برابر شده است. بسیاری از ما فرزند دانش‌آموز یا دانشجو داریم. ۲ ماه است حقوق معوقه ما را نداده‌اند که این وضعیت باعث شد ناچار به برپایی تجمع برای اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود شویم”.

وی افزود: “از شهردار تقاضا می‌کنیم همان‌طور که وعده داده برای همیشه مشکل عقب‌افتادگی حقوق ما را حل کند.  به اندازه‌ای مشکلات و مخارج زندگی زیاد است که نمی‌توان ۲ ماه بدون حقوق زندگی کرد. نمی‌دانیم چرا با پیمانکار متخلف برخورد نمی‌شود؟ تجمع به به پایان رسید ولی مشخص نیست بار دیگر که به این صنف بی‌توجهی می‌شود چه سرنوشتی خواهیم داشت”

Share: