معوقات مزدی کارگران کنتورسازی ایران و پروژه آبرسانی به دهدشت غربی

کارگران شاغل در دو واحد صنفی از جمله شرکت کنتورسازی ایران و پروژه طرح آبرسانی به دهدشت غربی مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند.

ایلنا، کارگران پروژه طرح آبرسانی به دهدشت غربی از معوقات مزدی خود خبر دادند.

بر اساس این گزارش، کارگران پروژه طرح آبرسانی به دهدشت غربی که برای شرکت «جهاد نصر کهگیلویه و بویراحمد» کار می‌کنند ماه‌هاست به دلیل کمبود بودجه حقوق نگرفته‌‌اند.

طبق اظهارات مسئولان شرکت جهاد نصر کهگیلویه و بویراحمد، کمبود اعتبار و عدم تخصیص آن از سوی مسئولان آب منطقه‌ای عامل اصلی این معوقات است و در صورتی که به ما اعتبار بدهند، مطالبات کارگران را پرداخت خواهیم کرد.

لازم به ذکر است این کارگران روز گذشته همزمان با سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحمد خواستار دیدار با او و طرح مشکلات خود شدند که ظاهراً موفق به این کار نشدند و نتوانستند مطالبات خود را با بالاترین مقام اجرایی حوزه نیرو در میان بگذارند.

معوقات مزدی کارگران کنتورسازی ایران

به گزارش ایلنا، کارگران کنتورسازی ایران از سال ۹۵ تاکنون حدود ۲۵ ماه مزد معوقه از کارفرما طلبکارند و پرداخت حق بیمه‌هایشان با مشکل جدی مواجه است،

بر اساس این گزارش، طبق اظهارات یکی از این کارگران: طی یک سال گذشته بارها به نهادهای مختلف دولتی در شهر قزوین مراجعه کرده و خواستار مشخص شدن وضعیت کارخانه و پرداخت مطالبات معوقه خود شده‌‌ایم و منتظر عملی شدن پرداخت مطالبات مزدی، معوقات بیمه‌ای، تامین امنیت شغلی، تعیین تکلیف وضعیت کارخانه و مالکیت آن هستیم که از یکسال و نیم پیش دچار مشکل شده است.

Share: