مقامات ایران می‌گویند هیچ موردی از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده است.

وزارت بهداشت ایران اعلام کرد: تمامی دانشجویان ایرانی که با پرواز اختصاصی از ووهان چین به ایران بازگشتند، در قرنطینه هستند. ۷۰ دانشجوی ایرانی، که روز سه‌شنبه ۴ فوریه، ووهان چین را ترک کرده بودند، روز چهارشنبه ۵ فوریه، به ایران وارد شدند. مقامات ایران می‌گویند هیچ موردی از شیوع بیماری ناشی از ویروس کرونا در ایران مشاهده نشده است.

ویروس کرونا، که از حدود دو ماه پیش، علاوه بر شیوع در ۳۰ استان و منطقه در چین، به تعداد دیگری از کشورهای جهان هم سرایت کرده است تاکنون حدود ۴۹۰ قربانی گرفته است. بیش از ده هزار نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند. 

تلویزیون دولتی چین، روز چهارشنبه ۵ فوریه، اعلام کرد: محققان یک مرکز مطالعاتی در استان جیجانگ در این کشور مدعی شدند که به دارویی به منظور مقابله با ویروس کرونا دست یافتند. این گزارش در حالی منتشر می‌شود که محققان در دیگر نقاط جهان از جمله در بریتانیا گفته‌اند به نتایجی برای دست یافتن به داروی مقابله با ویروس کرونا دست پیدا کردند. اما ناظران می‌گویند طرح چنین ادعاهایی تنها برای کمک به بازارهای تجاری و جلوگیری از افت بازارهای مالی در جهان است.

ویروس کرونا همچنان می‌تازد

در فرانسه، به گفته وزیر بهداشت این کشور، وضعیت سلامتی شش بیمار مشکوک به ابتلا به بیماری ناشی از سرایت ویروس کرونا، در «شرایط ثابت» قرار داد. اما این افراد، بدلیل اینکه ویروس در بدن آنها هنوز وجود دارد در بیمارستان بستری هستند. نخستین مورد ابتلا به بیماری ناشی از سرایت ویروس کرونا در روز ۲۴ ژانویه، در فرانسه شناسایی شد. 

در ژاپن، تاکنون ده مورد ابتلا به ویروس کرونا مورد شناسایی قرار گرفته است. این افراد، پس از پهلو گرفتن یک کشتی حامل صدها مسافر در سواحل ژاپن از سوی ماموران بهداشتی شناسایی شدند. تمامی ۳ هزار و ۷۰۰ سرنشین این کشتی مسافربری در قرنطینه هستند.

هنگ‌کنگ، به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تمامی شهروندان چینی را که به خاک این کشور وارد می‌شوند، به مدت دو هفته در قرنطینه قرار می‌دهد. مقامات هنگ‌کنگ تاکید کردند اعمال شیوه‌های سخت‌گیرانه می‌تواند شمار مسافران از چین را کاهش دهد.

Send from Nasseri

Share: