رامین فاتحی، شهروند سنندجی، که به گزارش پایگاه خبری هه‌نگاو، از حدود ده روز پیش به همراه برادر و خواهرش توسط نیروهای امنیتی در سنندج ربوده شده بود، زیر شکنجه نیروهای امنیتی جان خود را از دست داده است. 

پایگاه خبری حقوق بشری هه‌نگاو، در گزارشی که روز شنبه ۳۰ مهر منتشر کرد، نوشت: «ماموران امنیتی خانواده فاتحی را مطلع کرده‌اند که رامین فاتحی جانش را از دست داده است».

بر اساس این گزارش، یکی از نزدیکان خانواده فاتحی گفته است: «رامین در بازداشتگاه اداره اطلاعات و زیر شکنجه جان خود را از دست داده است». همین گزارش می‌افزاید: «اما نهادهای امنیتی به خانواده فاتحی اعلام کرده‌اند که رامین فاتحی در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات خودکشی کرده‌ است».

بر اساس اطلاعیه‌ای که خانواده فاتحی منتشر کرده‌اند، مراسم سوگواری در روزهای شنبه و یک‌شنبه برگزار می‌شود. اما پایگاه حقوق بشری هه‌نگاو گزارش داده است: «مراسم خاکسپاری رامین فاتحی، صبح شنبه ۳۰ مهر، برگزار می‌شود». برخی گزارش‌های شهروندی حاکی از آن است که رامین فاتحی، شبانه به خاک سپرده شده و به خانواده وی اطلاعی داده نشده است. 

به گزارش منابع حقوق بشری، رامین فاتحی، به همراه «وریا فاتحی»، برادر خود و «رادا فاتحی»، خواهرش، روز پنج‌شنبه ۲۱ مهر ماه (۱۴ اکتبر) توسط ماموران امنیتی ربوده شدند. هنوز از وضعیت رادا فاتحی و وریا فاتحی اطلاعی در دست نیست. 

بر اساس گزارش‌های تایید شده، رامین فاتحی، چهارمین شهروند کرد است که از آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت و زیر شکنجه جان خود را از دست داده است. 

RFI