24/09/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

منتظر آغاز فعالیت کارخانه و شروع به کار هستیم

تعدادی از کارگران سابق واحد تعطیل شده «قند ممسنی رستم» از تعلل برای راه‌اندازی این واحد تولیدی اعتراض کرده و گفتند: این کارخانه که چند سال است با مشکل روبرو شده، در حال حاضر هیچ فعالیتی ندارد حال آنکه براساس وعده‌های مسئولان باید راه‌اندازی می‌شد.

یکی از کارگران این کارخانه با بیان اینکه برخی مسئولان استانی اعلام کرده‌اند به زودی فعالیت کارخانه «قند ممسنی» از سر گرفته می‌شود، گفت: حدود ۶ تا ۷ سال از تعطیلی کامل کارخانه قند ممسنی واقع در شهرستان رستم به دلیل مشکلات مالی می‌گذرد که در نهایت مهرماه سال (۱۴۰۰) با سفر رئیس جمهور به استان فارس، مقرر شد با رفع همه مشکلات تولید این واحد با همت سرمایه‌گذار کارخانه احیا و آغاز به کار شود. تا جایی که تا هم اکنون برای احیا و بازسازی کارخانه تلاش می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر همه ۳۰۰ کارگری که قبل از تعطیلی در محل کار خود مشغول کار بودند، منتظر از سرگیری فعالیت کارخانه هستند، افزود: در حال حاضر مهم‌ترین دغدغه کارگران از سرگیری فعالیت کارخانه است که امیدواریم با مساعدت مسئولان استانی سریعتر مرتفع شود.

به گفته وی؛ طی چند ماه گذشته آن‌ها پیگیری‌های زیادی را از نهادهای مختلف دولتی در استان انجام داده‌اند و خواستار مشخص شدن وضعیت کارخانه و کارگران سابق آن شده‌اند.

این کارگر گفت: مسئولان استانی تاکنون چندین بازدید برای رفع مشکلات کارخانه انجام داده‌اند که آخرین آن از سوی معاونت استانداری انجام شده است که در آن کارفرمای کارخانه موظف است پیش از راه‌اندازی مجدد کارخانه، بخش عمده‌ای از بدهی‌های معوقه کارگران را پرداخت کند.

 او گفت: آنچه در چند سال اخیر باعث افزایش مشکلات کارخانه و کارگران شده، افزایش بدهی‌های کارخانه به نهادهای دولتی و کارگران است. اگرچه اخیرا مسئولان قول همکاری و کمک داده‌اند.

این کارگر در پایان گفت: کارگران قند ممسنی رستم در انتظار تحقق وعده‌های مسئولان، آماده کار و تولید هستند.