خبرگزاری حقوق‌بشری «حال‌وش» خبر داد یک جوان ۲۴ ساله معترض بلوچ که در حوادث خونین زاهدان، در اثر تیراندازی نیروهای رژیم جمهوری اسلامی مجروح شده بود در اثر شدت جراحات وارده به او پس از نزدیک به ۴ ماه تحمل درد و رنج جان خود را از دست داده است.

حال‌وش، سه‌شنبه ۲۷ دی در گزارشی نام این جوان را «منصور هرمزی» اعلام کرد و نوشت که او فاقد شناسنامه بوده و بعد از گذشت ۱۰۸ روز و تحمل رنج جراحاتی که بر او وارد شده بود، جان خود را از دست داده است.

منصور هرمزی، فرزند نوراحمد، یک روز پس از جمعه خونین زاهدان، در جریان اعتراضات در محله «شیرآباد» در این شهر در اثر اصابت گلوله جنگی از پشت به ناحیه کمر مجروح شده بود و سرانجام سه‌شنبه ۲۷ دی در زاهدان جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، منصور هرمزی در طی این مدت در بیمارستان خاتم زاهدان در کما به‌سر می‌برده و هم اکنون نیز نیروهای امنیتی از تحویل پیکر او به خانواده‌اش خودداری می‌کنند.

در جریان اعتراضات مردم در زاهدان، تنها در تجمع‌های جمعه ۸ مهر در این شهر، بیش از ۱۰۰ نفر از شهروندان، از جمله‌ چندین کودک کشته شدند.

پیش‌تر، مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه اهل سنت در مسجد مکی زاهدان در دیدار با محمدجواد حاج‌علی‌اکبری، که در راس هیاتی و به نمایندگی از علی خامنه‌ای به زاهدان سفر کرده بود، گفت، مستندات و شواهد حاکی از آن است که کشته‌شدن بیش از ۱۰۰ شهروند بلوچ در جمعه ۸ مهر توسط نیروهای حکومتی، «بر اساس یک برنامه‌ریزی رخ داده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *