نابودی کامل کارخانه صنایع غذایی پاک تلیسه بر اثر انفجار همراه با مصدومیت ۱۷ کارگر

ساعت ۳ بعدازظهر روز سه‌شنبه ۱۸ خردادماه ۱۴۰۰، حادثه انفجار مخزن روغن و آتش‌سوزی در کارخانه صنایع غذایی۲۰۲ رخ داد. بر اثر این انفجار کارخانه و تمام مواد غذایی و دستگاه‌ها از بین رفته و ۱۷ کارگر نیز مصدوم شدند.

کارخانه صنایع غذایی پاک تلیسه با نام تجاری ۲۰۲ در اتوبان کرج به قزوین، روبروی پل کردان واقع است. برخی خبرگزاری‌ها با این تیتر خبر انفجار این کارخانه را منتشر کردند: «انفجار هولناک دیگ بخار یک کارخانه صنایع غذایی را از بین بردبنابه گفته کارگران این کارخانه، پس از وقوع حادثه، کارگران حادثه دیده از سوی امدادگران به بیمارستان منتقل شدند. آنها بیان کردند که ۱۷ کارگر در بیمارستان‌های امام حسن مجتبی و امام جعفر صادق و بیمارستان مدنی بستری شدند. در بین کارگران مصدوم شده یک نفر وضعیت وخیم‌تری به نسبت بقیه دارد.

کارگران افزودند: «نهادهای نظارتی از جمله بازرسی اداره کار در محل حاضر شدند و موضوع و علت حادثه را پیگیری کردند.»

به گفته کارگران، کارخانه صنایع غذایی پاک تلیسه با نام تجاری ۲۰۲، در زمینه فرآورده‌های گوشتی فعالیت تولیدی دارد.

عدم نظارت کافی بر کارخانجات و صنایع، نبود شرایط ایمنی کار و محیط، از جمله مواردی هستند که حوادث کارگری را بوجود می‌آورد.

تا آنجا که به مدیرعامل و صاحبان صنایع تولیدی برمی‌گردد، آنچه برایشان حائز اهمیت است، تولید هرچه بیشتر است. این موضوع سود بیشتری را به جیب آنها سرازیر می‌کند. در حالی که تنها ضررکننده کارگرانی هستند که علاوه بر ماه‌ها عقب افتادن حقوق‌شان، در محیطی ناامن بایستی فعالیت نمایند.

اغلب کارفرمایان و صاحبان صنایع کمتر به موضوع ایمنی و سلامت کارگران می‌پردازند. امری که موجب شده است روزانه با حوادث کارگری متعدد، خبر مصدومیت و جان باختن تعدادی از کارگران در رسانه‌ها منتشر شود.

Share: