نارضایتی کشاورزان هشتبندی هرمزگان نسبت به کاهش قیمت گوجه فرنگی

نارضایتی کشاورزان هشتبندی هرمزگان نسبت به کاهش قیمت گوجه فرنگی در حالی است به دنبال افت شدید قیمت این محصول، خواستار اقدام سریع و فوری مسئولان شده‌اند.

کشاورزان معترض از مسئولان خواسته‌اند که جهت سازماندهی بازار و جلوگیری از خراب شدن دسترنج و سرمایه آنها اقدام فوری انجام دهند.

به دلیل سوءمدیریت مسئولان در بخش کشاورزی و عدم توجه به زحمات کشاورزان برای به بار آوردن محصولاشان، کاهش قیمت محصولات موجب بروز مشکلات فراوانی برای این قشر زحمت‌کش جامعه در هشتبندی هرمزگان شده است.

اکنون با افت شدید قیمت محصول گوجه فرنگی و پیاز در منطقه هشتبندی هرمزگان، برداشت این محصولات صرفه‌ای برای کشاورزان ندارد و دسترنج آنها در مزارع، در حال از بین رفتن است.

در هشتبندی هرمزگان نزدیک به ۵۰ هزار نفر از طریق فعالیت‌های کشاورزی امرار معاش می‌کنند که با کاهش قیمت محصولات کشاورزی، معیشت آنها به شدت در معرض خطر قرار گرفته است.

از سوی دیگر به دلیل افزایش سرسام‌آور قیمت نهاده‌های کشاورزی و بالا رفتن هزینه‌های تولید، قیمت فعلی محصولات کفاف هزینه‌های تولید کشاورزان را نمی‌دهد و همچنین نابسامانی بازار عامل نارضایتی گسترده مردم شده است.

تاکنون با وجود وعده‌های متعدد مسئولان برای ساماندهی بازار فروش محصولات کشاورزان بخصوص گوجه فرنگی و پیاز، اقدامی در حمایت از آنها صورت نگرفته است، این در حالی است که اکنون در اوج برداشت محصولات خود هستند و اگر نتوانند با قیمت مناسب به فروش برسانند، همه دسترنج آنها از بین خواهد رفت.

کشاورزان هشتبندی هرمزگان انتظار دارند، هم اکنون که فصل برداشت محصولات‌شان می‌باشد، دولت و مسئولان مربوطه از آنها حمایت نموده و به سازماندهی بازار بپردازند.

به گفته کشاورزان معترض، یک سال همه سرمایه و وقت خود را برای به عمل آوردن محصولات گذاشته‌اند و اکنون که زحمات‌شان به ثمر نشسته است، به دلیل ناکارآمدی مسئولان و عدم حمایت از آنها، بایستی شاهد از بین رفتن این حجم از محصولات بخصوص گوجه فرنگی و پیاز باشند.

هشتبندی مرکز بخش توکهور و یکی از شهرهای شهرستان میناب استان هرمزگان می‌باشد.

Share: