نامزد نخست وزیری انگلیس: آماده تحریم ایران هستم

نامزد پیشتاز سمت نخست وزیری انگلستان خود را «عاشق» اسرائیل و یک «صهیونیست پرشور» خوانده و گفته است که حاضر است تحریم های ایران را افزایش دهد.

«بوریس جانسون» وزیر امور خارجه سابق بریتانیا و کاندیدای پیشتاز تصاحب مقام نخست وزیری این کشور گفت در صورتی که پیروز انتخابات شود ممکن است تحریم های تازه ای علیه ایران اعمال کند.

او در مصاحبه با روزنامه «جوییش نیوز»، خود را یک «صهیونیست پرشور» و «عاشق» اسرائیل توصیف کرد و گفت حتماً از فلسطین اشغالی دیدن خواهد کرد.

این سیاست مدار محافظه کار بریتانیایی درباره ایران گفت بر متعهد ماندن به توافق هسته ای مصر است اما وقتی ناظران بین المللی تأیید کنند که ایران از مفاد برجام تخطی کرده است، تحریم هایی را علیه تهران لحاظ می کند.

وی با بیان اینکه پیش از اعمال تحریم علیه ایران، باید منتظر تایید آژانس بین المللی انرژی اتمی بود، گفت: «نمی خواهم کسی فکر کند که من به هر شکلی در قبال ایران سهل گیر هستم. ما با وضعیت بسیار دشواری روبرو هستیم و من قطعا آماده ام که اگر آن ها از توافق هسته ای تخطی کردند، این مسیر را دنبال کنم. پیشنهاد بسیار بسیار قدرتمند من به ایرانی ها این است که از این جنون دست بردارند و گام های بیشتری که بندهای آن توافق را نقض می کند برندارند و سلاح هسته ای نسازند.»

وی مدعی شد: «فکر می کنم بدون زدن جرقه رقابت بر سر داشتن سلاح هسته ای هم که عواقب سختی خواهد داشت، به اندازه کافی در منطقه تنش وجود دارد و یقیناً هر دولت اسرائیلی را در معرض انتخابی سخت قرار می دهد. مطمئناً فکر می کنم نمی توان به دولت بریتانیا خرده گرفت که چرا درخصوص افزایش تحریم ها علیه ایران …

 فارس

Share: