نامه اسماعیل عبدی از زندان

اسماعیل عبدی فعال کانون صنفی معلمان ایران می گوید: «آینده‌ای موهوم را برای آموزش و پرورش ایران پیش‌بینی می‌کند.» این فعال صنفی که در زندان اوین بسر می برد با انتشار یادداشت کوتاهی به مناسبت پنجم اکتبر «روز جهانی معلم» به واکاوی مشکلات ساختار آموزش و پرورش درایران و وضعیت معلمان پرداخته است. یادداشت او را در ادامه بخوانید:

به نام خداوند جان و خرد

«بار دیگر در حالی به پنجم اکتبر روز جهانی معلم رسیده ایم که آموزش و پرورش ایران از بسیاری مشکلات به ویژه کمبودهای بخش آموزش در رنج است و تمامی دانش آموزان کشور از آموزش باکیفیت و عادلانه محروم مانده اند.

وجود مدارس متنوع، کمبود نیروی انسانی کارآمد، عدم توجه جدی به آموزش، دخالت مافیای پشت پرده در تهیه محتوای آموزشی، نبود تجهیزات و امکانات کمک آموزشی در مدارس، فرسودگی و تخریبی بودن فضای آموزشی و ده‌ها مشکل دیگر، آینده‌ای موهوم را برای آموزش و پرورش ایران پیش‌بینی می‌کند.

امسال نیز که ویروس کرونا در سرتاسر جهان منتشر شده به ویژه در ایران، مزید بر علت شده و آموزش را به پشت هاله ای از ابهام برده است و آن گونه که باید و شاید این امر مهم به سرانجام نخواهد رسید. کودکان بسیاری در جای جای ایران عزیز به دلیل فقر و کمبود امکانات آموزشی به خصوص عدم دسترسی به زیرساخت فضای مجازی عملاً از آموزش عقب مانده اند.

در این وانفسای پریشانی، این وظیفه وزارت آموزش و پرورش و در سطح بالاتر دولت است که می بایست علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی که متاسفانه به خوبی رعایت نشده و تعداد زیادی از دانش آموزان را به کام مرگ کشانده است، نسبت به تامین امکانات عادلانه در تمام نقاط کشور به ویژه استان‌های محروم مرزی اهتمام ورزند.

ایران وایر*

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *