نامه اعتراضی و سرگشاده کارگران شرکت سیمان کارون به مدیریت تازه منصوب بنیاد مستضعفان

کارگران شرکت سیمان کارون با نوشتن نامه‌ای سرگشاده به مدیر تازه منصوب شده بنیاد مستضعفان، خواستار رسیدگی به مشکلات این شرکت و رواج رانت‌خواری و پولشویی در آن شده‌اند.

کارگـران با یادآوری خساراتی که مدیریت کنونی به شرکت سیمان کـارون و کـارگران آن وارد آورده، نوشته‌اند که تنظیم معاملات تجاری و امور اداری و بازرگانی و پرسنلی توسط یک بازنشسته وزارت نیرو انجام می‌شود که همواره قدرت خشن و عریان خود را به کارگران و پرسنل شرکت نشان داده است.

بنا به نکاتی که در نامه کارگـران شرکت سیمان کارون ذکر شده است، این شرکت برای پیشبرد اهداف مالی خود و بر اساس دستور مشاور عالی شرکت و مدیریت، از حساب‌های اجاره‌ای استفاده می‌کند.

نامه کارگـران بر استبداد رای و اجحافاتی که مدیر این شرکت بر آنان اعمال می‌کند، انگشت گذاشته و از وی که به شرکاء اجازه ورود به ساختار مالی و تجاری این شرکت را نمی‌دهد، بعنوان استاد عددسازی نام برده است.

بخش دیگر نامه سرگشاده کـارگـران به تخلفات دیگر این شرکت که فروش دفتر سیمان کـارون در اهواز است، می‌پردازد؛ آن هم در شرایطی که این شرکت ممنوع المعامله است. زیربنای این دفتر ملکی با متراژ ۵۷۰ مترمربع می‌باشد که در بهترین نقطه شهر اهواز واقع شده و با لابی‌گری اقدام به این کار کرده است.

کارگران شرکت سیمان کارون
کارگران شرکت سیمان کارون همچنین اداره ثبت اسناد و املاک اهواز، اداره کل مالیات و دارایی اهواز، شهرداری اهواز و دفاتر اسناد رسمی اهواز را مورد سوال قرار داده‌اند که آیا شما مطلع نیستید این شرکت ممنوع المعامله است؟

آنها خطاب به این مراکز یادآور شده‌اند که بدانید و مطلع باشید هر گونه همکاری و همدلی با این افراد، خلاف قانون و قابل پیگیری است.

مطابق اطلاعات مندرج در این نامه، به نظر می‌رسد که وجوه حاصل از فروش مشخص نیست ک به کدام حساب شرکتی واریز و ارز صادراتی ناشی از صادرات سیمان چگونه دریافت می‌شود.

کارگـران می‌گویند در حالیکه شرکت مدعی است توان پرداخت به موقع حقوق پرسنل خود را ندارد، از کجا توانسته است دو دستگاه هیوندای النترا صفر کیلومتر برای دو مدیر شرکت خریداری کند.

آنها با بیان تخلفات متعدد مدیریت این شرکت، از حقوق‌های نجومی ۱۴۵ میلیون تومانی مدیریت شرکت و در عین حال امتناع از مستقر شدن نماینده ستاد مبارزه با پولشویی در شرکت سخن به میان آورده‌اند.

کـارگران در پایان نامه خود با اعلام اینکه منتظر عکس‌العمل مدیر جدید بنیاد‌ مستضعفان در راستای جلوگیری از تخلفات شرکت مذکور هستند، رونوشتی از صورت وضعیت مالی این شرکت در اسفندماه سال پیش (۹۷) را هم ضمیمه کرده‌اند.

 

Share: