نامه اعتراضی کارگران فولاد مبارکه به نماینده فلاورجان در مجلس

به دنبال ادعای ناصر موسوی لارگانی، نماینده فلاورجان در مجلس، مبنی بر کاهش خط تولید ، کارگران فولاد مبارکه در یک نامه اعتراضی این موضوع را مغرضانه و سیاسی جهت تسویه‌ حساب با مدیرعامل این مجموعه عنوان کرده‌اند.

در بخشی از نامه اعتراضی کارگران فولاد مبارکه آمده است:‌

«کارخانه فولاد مبارکه با ۲۰ هزار نفر کارگر، در ۳۶۵ روز کاری سال در ۴ شیفت شبانه‌روزی ۷ میلیون تن فولاد تولید می‌کند.

شما به دلیل عدم تخصص نمی‌دانید که کارخانه‌ای با تولید سالیانه ۷ میلیون تن، اگر بخواهد ۲ میلیون تن کاهش تولید داشته باشد باید ۵ ماه از سال تعطیل بوده باشد و کارگران آن ۵ ماه حقوق نگرفته باشند.

کارگران این شرکت در ایام کرونا نیز یک روز تعطیل نبوده‌اند و با تمام نگرانی‌های خانواده‌مان در محل کار حاضر بودیم.

در این میان برخی از همکارانمان را به دلیل ابتلاء به کرونا از دست دادیم، در حالی که اکثر سازمان‌های کشور، حتی مجلس خود شما، رئیس جمهور و دولت و بخشی از همکاران ستادی ما در فولاد مبارکه تعطیل بودند.

اکنون سخنان مغرضانه شما جهت تسویه‌حساب‌های سیاسی‌تان با مدیرعامل این مجموعه، زحمات ۲۰ هزار کارگر را خراب می‌کند و ضمن ترویج ناامیدی، از کارگزاران نظام که باید حامی کارگران باشند دلسرد نموده است.

هر چند کارگران هیچ‌گاه در محاسبات مسئولین در نظر گرفته نمی‌شوند، اما اجازه نمی‌دهیم شما و دیگران با مقاصد سیاسی دستاورد کارگران را به چالش بکشید، چرا که گویا منافع شما را چیز دیگری اقتضا می‌کند.

طی روز‌های گذشته خبری از شما منتشر شد که دزد‌ها را بایستی با قطع دست محاکمه نمود؛ جدا از نگاه افراطی در این صحبت شما، بایستی بگوییم که گفتار شما در مورد سیاه‌نمایی زحمات کارگران فولاد مبارکه، دست تک‌تک ما را زیر ساطور بی‌انصافی قرار داده و شما با کارگران فولاد مبارکه همان کاری را کردید که با دزدان می‌کنید.

Share: