نامه انجمن صنفی معلمان کردستان

انجمن صنفی معلمان کردستان از بدو تاسیس تاکنون سیاست شفافیت حداکثری را سرلوحه خود قرارداده است.چند روز پیش از طریق یکی از اعضای انجمن نامه ای با امضای هفت نفر از همکاران محترم بدست ما رسید،فحوای نامه این است که گویا هیات مدیره انجمن از برگزاری مجمع به عمد خودداری نموده است.

آنها از انجمن تقاضا کرده اند که هر چه زودتر مجمع انتخاب هیات مدیره را برگزار نماید.حال با توجه به مطرح شدن این موضوع در سنوات گذشته،برخود لازم می دانیم جهت تنویر افکار عمومی موارد زیر را به اطلاع جامعه ی فرهنگیان کردستان برسانیم.

۱_انجمن صنفی معلمان کردستان تشکلی استانی است و مجوز آن در سال ۱۳۸۱ صادر شده و بدنبال استعفای جمعی از اعضای هیات مدیره،از سال هشتادوسه تا کنون درخواست های مکتوب و مکرری به استانداری کردستان ارائه شده اما تا کنون هیچ جوابی به انجمن داده نشده است.

۲_لازم به توضیح است که تنها عضو هیات مدیره ای که از بدو تاسیس تا کنون فعال است،آقای پیمان نودینیان هستند که از سال ۱۳۸۲ در سالن سرای سالمندان سنندج با حضور بیش از ششصدو و پنجاه معلم با رای مستقیم انتخاب شدند،نامبرده در تمامی این سالها با دیدارهای مکرر با استانداران دولت های مختلف خواهان برگزاری مجمع بوده اند اما تا کنون هیچ جوابی به درخواستها داده نشده ،جالب اینکه کسانی که در شورای هماهنگی و گروه های کشوری خود را به عنوان اعضای هیات مدیره معرفی می کنند حتی فرم عضویت انجمن را پر نکرده ا ند.

۳_نظر به اینکه انجمن صنفی معلمان کردستان تشکلی رسمی و قانونی است ،باید بتواند به شکل رسمی در دعاوی حقوقی و اختلاف معلمان با ادارات و دفاع از حقوق معلمان در وزارت خانه های مختلف حضور داشته باشد،بنابراین با تشکیل دورهمی های دوستانه در خانه همکاران و بدون حضور نماینده وزارت کشور هیچ انتخاباتی رسمیت نخواهد داشت.

۴_ همانگونه که به استحضار رسید ،انجمن تشکلی استانی  می باشد و طبق اساسنامه باید ابتدا مجمع استانی تشکیل شود و سپس هیات استان در خواست مجمع شهرستان ها را به فرمانداری ها می دهد.

۵_درخواست تشکیل مجمع مختص اعضای انجمن است یعنی کسانی که ماهیانه حق عضویت می پردازندهیچکدام از این دوستان عزیز عضو نیستند،بایسته است این دوستان عضو شوند و همراه دیگر فعالین انجمن به تلاش خود برای برگزاری مجمع به شکل قانونی ادامه دهند.

در پایان تمامی فرهنگیان کردستان را به عضویت در انجمن صنفی معلمان کردستان فرا می خوانیم.

انجمن صنفی معلمان کردستان اسفند ماه ۱۳۹۹

Share: