نامه شدید‌اللحن و سرگشاده کارگران هپکو در اعتراض به وعده‌ توخالی؛ ادامه تجمع کارگران

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه هپکو اراک نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی و وعده‌های توخالی مسئولان ادامه دارد؛ کارگران طی روزهای گذشته درب دفترکار مدیریت را پلمب کردند و در پاسخ به مدیرکل اداره کار استان مرکزی، نامه سرگشاده‌ منتشر کردند.

روز سه‌شنبه 21 مرداد ماه، کارگران هپکو اراک با تجمع در این واحد تولیدی، در ادامه دور جدید اعتراض‌شان نسبت به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی و وعده‌های صرف، تجمع اعتراضی برگزار نمودند.

کارگران به تجمع در محوطه شرکت ادامه دادند؛ آنها طی روزهای گذشته در اعتراض به عدم حضور مدیریت شرکت درکارخانه و عدم پاسخگویی به کارگران درب دفترکار مدیریت را پلمب کردند.

براساس گزارش‌ها، روزهای گذشته تصاویری از بسته شدن درب حوزه مدیریت این شرکت توسط برخی از کارگران معترض به علت عدم حضور مدیرعامل منتشر شد که روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد ماه، کارگران این شرکت نسبت به بازگشایی آن اقدام کردند و با در دست گرفتن نوشته‌هایی ضمن انتقاد نسبت به غیبت مدیرعامل و عدم توانایی مدیریتی، درخواست حضور و پاسخگویی وی در رابطه با عملکرد یک‌ساله‌اش شدند.

کارگران در این رابطه گفتند: «در این چند روز که ما تجمع اعتراضی داشتیم، مدیرعامل حاضر به پاسخگویی نشد؛ امروز هم مقابل درب اتاق مدیرعامل منتظر هستیم، یا بیاید و به حرف‌های ما کارگران گوش بدهد و در نهایت به ما پاسخ بدهد که چرا هپکو همچنان زمین خورده است و فکری به حال آن نمی‌کنند؟»

کارگران هپکو علاوه بر تجمع اعتراضی خود، نامه سرگشاده جمعی، در پاسخ به مدیرکل اداره کار استان مرکزی منتشر کردند که بخش‌هایی از این نامه به شرح زیر است:

«اخیرا مدیرکل اداره کار استان مرکزی در مصاحبه‌ای با عصر مرکزی در خصوص اعتراضات کارگران هپکو عنوان کرده‌اند که با تجمع کردن اتفاق خاصی نخواهد افتاد و ضمن حمایت از مدیران نالایق و بی‌تعهد فعلی، وعده برخورد با کارگرانی که محل کار نام‌بردگان را سد کرده‌اند داده‌اند؛ گویی که تمام مشکلات و معضلات هپکو به دلیل عملکرد ناصواب کارگران بوجود آمده است!

جناب آقای آبایی، اتفاقا کارگران رنج کشیده شرکت هم هیچ علاقه‌ای به اعتراض و اعتصاب آن هم در شرایطی که امکان ابتلا به بیماری کرونا بیش از پیش شده، نداشته و ندارند؛ نگرانی از امنیتی شدن و صدور احکام قضایی با توجه به سوابق قبلی هم به این عدم علاقه افزوده است.

اما از جنابعالی که طی سالیان گذشته با مصاحبه‌های ضد و نقیض عملا کمکی به رفع مشکلات هپکو نداشته‌اید، درخواست می‌کنیم راه حل مشکلات هپکو را به ما هم نشان بدهید؛ فقط از شما استدعا داریم که از دادن آدرس قدیمی و نخ‌نما شده صبر در هپکو اجتناب کنید که سال‌هاست مسئولین مختلف آن را هزینه کرده‌اند و آن چه در هپکو عملا بجای مانده، بدهی سنگین‌تر، بیکاری مطلق و سفره خالی کارگران است.

باید به اطلاع برسانیم که دغدغه اصلی کارگران شرکت پرداخت حقوق نیست؛ بلکه مهم‌ترین آن کلکسیون وعده‌های پوچ و توخالی مسئولین در خصوص رفع مشکلات شرکت است؛ اخیرا هم واگذاری هپکو بحران‌زده به تامین اجتماعی و جای بدهی دولت و نگرانی از چند پاره شدن سهام کنترلی و فروش آن، نگرانی‌ها را دوچندان کرده است.

از جنابعالی به عنوان متولی کار استان انتظار داریم به جای حمایت بی‌منطق از مدیران بی کفایت، نامرئی، نجومی‌بگیر و فاقد عملکرد هپکو که به دنبال تعطیلی آن هستند، نگران وجود کار و رونق تولید و آینده مبهم این نگین سابق استان و خاورمیانه باشید.

 فراموش نکنید که تک تک ما درمورد بقای این شرکت مسئولیم و آیندگان و تاریخ در مورد عملکرد ما قضاوت خواهند کرد.»

Share: