نامه کارگران پتروشیمی اردبیل: آدم سیر حال گرسنگان را درک نمی‌کند

روز چهارشنبه ۳۰مهر۹۹، کارگران پتروشیمی اردبیل با انتشار نامه‌ای در رسانه‌های اجتماعی نوشته‌اند: «هفت ماه زندگی بدون دستمزد آنان را به سوء تغذیه مبتلا کرده است.»

استاندار اردبیل اکبر نامجو، در تاریخ ۲۰مهر۹۹، در بازدیدی از که واحد پتروشیمی اردبیل داشت ضمن تعریف و تمجید از ظرفیت تولیدات این واحد پتروشیمی، تصریح کرد که پتروشیمی اردبیل میزان ۴۰میلیون دلار درآمد ارزی برای استان اردبیل داشته است.

اما کارگران همین واحد تولیدی، مدت هفت ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌اند. کما اینکه عیدی سال ۹۸ خود را نیز هنوز دریافت نکرده‌اند.

کارگران در نامه خود نوشته‌اند:  «طی هفت ماه که آنان حقوق نگرفته‌اند، مسئولانی از استان اردبیل برای بازدید به شرکت آمده‌اند اما حتی یک نفر از آنان در باره وضعیت شغلی و حقوق کارگران سوال نکرده است.»

کارگران پتروشیمی اردبیل که از وضعیت خود شکایت دارند، از نمایندگان مجلس نیز به دلیل بی‌اعتنایی به مطالبات کارگران انتقاد کرده و نوشته‌اند: «کسی که سر هر ماه حقوق خودش واریز می‌شود حال کسی که ۷ ماه حقوق دریافت نکرده را نمی‌فهمد ما نمی‌دانیم چرا نمایندگان موقع انتخابات سینه خود را پاره می‌کنند ولی در عمل در خواب غفلت به سر می‌برند. کجایید؟»

کارگران زحمتکش در نامه خود که روز چهارشنبه ۳۰ مهر۹۹، رسانه‌ای شده است نوشته‌اند:

«ما جمعی از کارگران پتروشیمی اردبیل واقع در ۱۷کیلومتری جاده اردبیل به خلخال هستیم که با حساب مهرماه حدود ۷ماه است که حقوق و عیدی سال۹۸ را نگرفتیم و حتی از مسئولان استان نیز به کارگاه آمده واز نزدیک بازدید داشتند، ولی حتی یک نفر از آنها یکبار هم نپرسیدند که آیا حقوق این کارگران بیچاره پرداخت شده یا نه.

برای این‌که هیچ وقتی آدم سیر حال گرسنه‌گان را درک نمی‌کند کسی که سر هر ماه حقوق خودش واریز می‌شود حال کسی که ۷ماه حقوق دریافت نکرده را نمی‌فهمد، ما نمی‌دانیم چرا نمایندگان موقع انتخابات سینه خود را پاره می‌کنند ولی در عمل در خواب غفلت به سر می‌برند . کجایید؟

شرمنده خانواده هستیم بخدا در بین این کارگران هستن کسانی که دختر نامزد دارند شرمنده تهیه جهیزیه هستند آخه کسی نیست بگه در این وضعیت اقتصادی و گرونی کدوم خانواده‌ای ۷ماه بدون حقوق زندگی بکنه و سو تغذیه نگیره؟ چون بغیر از نان و تخم‌مرغ چیزی نمیتونه بگیره بخوره و جالب اینجاست که هر موقعی مسئولی برای بازدید اومده خیلی راحت گفتند حقوقها پرداخت شده!».

تاخیر در پرداخت دستمزدها که عموم واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها را شامل می‌شود، یکی از دلایل اعتصاب کارگران در کارخانه‌ها و واحدهای مختلف تولیدی است.

Share: