07/12/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

ناکارآمدی مدیریت و  شهرداری در عدم پرداخت مطالبات معوق رانندگان و کارگران شرکت واحد و ضرورت همراهی رانندگان با تشکل مستقل خود

از آنجا که سندیکا همیشه در پرداخت مطالبات معوق رانندگان به مدیریت و مسئولین شهرداری گوشزد می‌کند و از مسئولین می‌خواهد که پرداخت حق و حقوق کارگران را در اولویت کاری خودشان قرار بدهند، تا رانندگان وکارگران بتوانند با علاقمندی پیشتر  و با انگیزه بهتر در محیط کار حاضرشوند و در خدمات رسانی به شهروندان با روحیه بالاتری عمل نمایند.

ولی متاسفانه این مسئولین گویا هیچ گوش شنوایی ندارند و یا اصلا مطالبات معوق کارگران و مشکلاتشان برای این آقایان هیچ اهمیتی ندارد.

طبق گزارشات ارسالی به سندیکا مطالبات متعددی که شامل خواسته های فوری و‌حداقلی و‌ نیز پایه ای و‌ عمومی تر می باشند کماکان بی پاسخ مانده اند. از جمله کارفرما حتی موارد حداقلی و فوری ای همچون پرداخت پاداش عدم تصادف و توزیع لباس فرم و کت و شلوار  و کاپشن زمستانی که هر دو سال یکبار توزیع میگردد را تا کنون پرداخت نکرده است. البته فقط کاپشن هر دو سال یکبار میباشد.

همکاران محترم توجه داشته باشید.

مطابق پیمان های دسته جمعی که توسط نمایندگان واقعی کارگران در سالیان پیش با کارفرما منعقد شده و در  وزارت کار و رفاه اجتماعی هم به ثبت رسیده. کارفرما موظف میباشد هر سال یک دست کت و شلوار به رانندگان داده و یا هزینه دوخت آن را به قیمت روز و بازار پرداخت نماید. حتی دادن البسه گرم و زمستانی و لباس فرم به صورت کامل که شامل کفش ، جوراب،کمربند، شلوار و پیراهن میباشد جزوء مفاد پیمان های دسته جمعی است.

مناسفانه در بعضی از سال ها مشاهده شده که به خاطر سکوت و عدم اعتراض رانندگان  هزینه دوخت آنرا با قیمت بسیار نازل و زیر قیمت بازار به رانندگان پرداخت کرده، در صورتیکه این مطالبات جزو مطالبات قانونی آنها میباشد و کارفرما میبایستی در اسرع وقت بدون هیچ گونه کم و کسری این حق و حقوق را پرداخت کند. نه اینکه با پرداخت نقدی  و با نصف قیمت سعی کند به این شکل حق و حقوق رانندگان را به اجحاف بکشاند.

سندیکای کارگران شرکت واحد به همکاران محترم اعلام می‌نماید برای احقاق کلیه حقوق و‌ مطالباتمان اعتراضات خود را به اشکال های گوناگون ابراز نموده و در  کنار سندیکای مستقل  خودشان قرار بگیرند و بدانند که تنها با وحدت و حمایت از تشکل واقعی می‌توان به تمام مطالبات خود رسید، در غیره اینصورت این مطالبات قانونی یکی پس از دیگری به فراموشی سپرده خواهند شد.

از همکاران‌گرامی، درخواست می کنیم‌ که در تماس با فعالین و‌ نمایندگان سندیکا و یا از طرق زیر پیام و پیشنهادات خود را برای ما جهت درج و پیگیری ارسال کنند.

چاره کارگران وحدت و تشکیلات است! 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه،

۷ بهمن ۱۴۰۱