خانواده کودکان مسموم در بیمارستان بعثت همدان از نبود امکانات و رسیدگی نشدن به کودکان مسموم اعتراض دارند

خانواده کودکان مسموم بستری در بیمارستان بعثت همـدان به نبود امکانات رفاهی و درمانی اعتراض دارند. اهالی روستای چنارعلیا در شهرستان اسدآباد استان همدان روز ۱۶مرداد ماه در مراسم تاسوعا به دلیل نوشیدن شربت دچار مسمومیت شدید شده‌اند. مسموم شدگان از اسدآباد به بیمارستان‌های مربوط به دانشگاه علوم پزشکی همدان منتقل شده‌اند. اما در این بیمارستان‌ها نیز خبری از رسیدگی‌های پزشکی نیست.

مقامات این دانشگاه آزمایشات لازم را به این بهانه که مراکز آزمایشگاهی تعطیل است، انجام نداده و بیماران بستری به حال خود رها شده‌اند. تاکنون یک دختر ۱۲ ساله به نام نرجس و یک زن ۶۰ ساله به دلیل مسمویت شدید فوت کرده‌اند.

خانواده کودکان مسموم از نبود امکانات رسیدگی به این کودکان در بیمارستان بعثت همدان اعتراض دارند. بیشتر بیماران بستری کودکان هستند. در اطاق‌های کودکان مسموم حتی کولر‌ها خاموش است.

پدر یکی از کودکان مسموم با انتشار کلیپی از نبود امکانات رفاهی و رسیدگی نکردن به بیماران در بیمارستان بعثت همـدان شکایت دارد. وی از مقامات پزشکی استان خواستار رسیدگی به وضعیت بیماران بستری در بیمارستان بعثت همـدان است.

«این کودکان مسموم را از اسد‌آباد منتقل کردیم اینجا بیمارستان بعثت. بیمارستان نه امکاناتی داره، نه کولری داره، دارن از گرما فقط جان می‌دهند. یکی یکی دارند اینجا تلف می‌شوند. هیچ کس هم نیست که به ما جواب بدهد. نه دکتری هست این هم از امکاناتش یخچالش را نگاه کنید نه آبی هیچی نه دستشویی، ترا به خدا یکی رسیدگی کنه به داد ما برسه بچه‌هامون یکی یکی دارند تلف می‌شوند.»

به گفته اهالی روستا بیش از ۷۰۰ تن از اهالی روستا دچار مسمومیت شدید شده‌اند. بیشتر بیماران بستری را کودکان تشکیل می‌دهند. در حال حاضر وضعیت ۲۸ تن وخیم گزارش شده است.

وضعیت رسیدگی به بیماران در بیمارستان‌های دولتی بسیار وخیم است. نبود امکانات رفاهی و … باعث تشدید فشار به بیماران و خانواده‌ آنها می‌شود. طبق آمار منتشره بیماران بستری در بیمارستان‌ها، کمتر از ۶۰ درصد کالری مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. همچنین این بیماران تنها ۵۴ درصد پروتئین مورد نیاز خود را دریافت می‌کنند. سران حکومت ثروت‌های این کشور را صرف سرکوب در داخل و صدور تروریسم به خارج از کشور کرده‌اند. بهای این اقدامات ضد انسانی را مردم با قربانی شدن عزیزانشان در بیمارستان‌ها و سایر نقاط کشور می‌دهند.