مردم ایذه و اندیمشک در اعتراض به گران شدن نان و بقیه کالاها به خیابان آمدند. مردم معترض این شهرها و شهرهای دیگر استان خوزستان بر علیه رئیسی شعار می‌دادند: «مرگ بر رئیسی»، « مرگ بر خامنه‌ای».

تظاهرات مردم ایذه

عصر روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، مردم ایذه با آمدن به خیابان‌ها دست به تظاهرات زده و بر علیه خامنه‌ای و رئیسی شعار دادند. با شروع تجمعات مردمی در شهر ایذه، دولت اینترنت این شهر را بسیار ضعیف کرده است. دیکتاتوری حاکم با فرستادن نیروهای امنیتی تصمیم گرفت که جلوی شکل‌گیری این حرکت اعتراضی را بگیرد. اما مردم ایذه شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر داده و نیروهای سرکوبگر را وادار به عقب‌نشینی کردند. در ادامه این حرکت اعتراضی، مأموران مسلح امنیتی و انتظامی شروع به شلیک به سوی مردم نمودند. در این شلیک‌ها، یکی از جوانان ایذه توسط گلوله جنگی مجروح شد. خبرها حاکی از مجروح شدن تعداد بیشتری از مردم معترض می‌باشد.

در ادامه این حرکت اعتراضی مردم ایذه، مردم شعار می‌دادند: «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم». با تاریک شدن هوا، بر شدت شعارهای مردم معترض ایذه افزوده شده است و تا تنظیم خبر هنوز ادامه دارد.

تظاهرات مردم اندیمشک: مرگ بر خامنه‌ای

مردم اندیمشک نیز عصر روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه به خیابان آمده و بر علیه گرانی نان تجمع اعتراضی برگزار کردند. مردم اندیشمک در مرکز شهر و نزدیک بازار این شهر شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر دادند. از همان ابتدای شکل‌گیری تظاهرات مردم اندیمشک، نیروهای انتظامی جلوی آنان را سد کرده و با شلیک‌ تیراندازی هوایی سعی داشتند آنها را متفرق نمایند. اما مردم اندیشمک  با شعار «بی‌شرف بی‌شرف» پاسخ نیروهای انتظامی را دادند.

در ادامه حرکت اعتراضی مردم اندیمشک، شلیک گلوله‌های جنگی توسط نیروهای امنیتی بیشتر شد. تا لحظه تنظیم خبر، کلیپ‌هایی  از شهر اندیمشک در فضای مجازی منتشر شده است که نشان می‌دهد دو تن از جوانان این شهر توسط گلوله مجروح شده‌اند. اینترنت شهر اندیمشک هم به شدت ضعیف شده است. دولت سعی دارد با ضعیف کردن اینترنت و یا قطع آن، مانع گسترش حرکت‌های اعتراضی به دیگر شهرها و سرکوب معترضان شود.

اما خبرهای جدید حاکی از آن است که علاوه بر ایذه و اندیمشک، مردم شهرکرد، جونقان، درود و اهواز هم حرکت‌های اعتراضی خود را شروع کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.