امام جمعه بندرعباس، روز جمعه گفته‌است که حجاب یک امر واجب شرعی و ضروری در دین اسلام است. او همچنین گفته که اگر فردی منکر این موضوع شود و این انکار به خداوند بازگردد، یک نوع «ارتداد» محسوب می‌شود. 

ارتداد، یک اصطلاح فقهی و به‌معنای «خروج مسلمان از دین اسلام» است. حجت الاسلام محمد عبادی زاده، که هم‌زمان نمایندگی ولی ‌فقیه را در استان هرمزگان برعهده دارد، در حالی «انکارکنندگان حجاب» را با «خروج‌کنندگان از اسلام» پیوند زده که بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۶، کسانی که از دین اسلام خارج شوند، در صورتی که یکی از والدینشان مسلمان باشد حکم‌شان اعدام است. 

عبادی‌زاده همچنین حجاب را یک مساله «فطری» قلمداد و اظهار کرده «خداوند مسائل فطری را درون وجود آدم قرار داده است». به‌گفته این معمم «موقعیت جغرافیایی، دین، جنسیت و نژاد» در چنین فطرتی تاثیر ندارد.

نماینده رهبر جمهوری اسلامی ایران در هرمزگان، در راستای مبحث فطرت و حجاب، با ذکر مثال گفته‌است هنگامی که «حضرت آدم» از بهشت رانده شده و خود را به صورت برهنه دیده‌، فهمیده‌ که برهنگی، با ساختار وجودی و فطرت انسان سازگار نیست.

از منظر محمد عبادی‌زاده «نفی حاکمیتی بودن حجاب» نیز مردود است. او می‌گوید که برخی به‌اشتباه مساله حجاب را مانند نماز، یک امر «فردی» می‌پندارند. امام  جمعه هرمزگان افزوده: «این‌که افراد، حجاب را از یک موضوع حاکمیتی به یک موضوع شخصی تنزل می‌دهند، امری باطل است».

امام جمعه هرمزگان، همچنین در ادامه «یک نوع ارتداد محسوب شدن نفی حجاب» گفته‌است که کسی نمی‌تواند بگوید من مسلمان هستم، اما حجاب و نماز و روزه را قبول ندارم.