نماینده کهکیلویه و بویراحمد: کارگران شهرداری سی سخت خرده نگیرند، معوقات مربوط به گذشته است!

در حالی که کارگران شهرداری سی سخت در کهکیلویه و بویراحمد، از تأخیر ۱۰ ماهه در پرداخت دستمزدشان می‌گویند و می‌گویند که از ابتدای سال ۹۹ تا کنون، فقط حقوق فروردین‌ماه را دریافت کرده‌اند و حقوق ماه‌های اردیبشهت تا بهمن‌ماه ۹۹ را دریافت نکرده‌اند؛ نماینده کهکیلویه و بویراحمد که مشخص است نفسش از حقوق ماهانه چند صد میلیون تومانی گرم است، ضمن تأیید این معوقات گفت: مطالبات مزدی کارگران شهرداری سی‌سخت مربوط به مدیران قبلی است و شهردار جدید نمی‌تواند پاسخگوی عملکرد گذشته افراد باشد.

فرزاد آذریان با بیان اینکه شهرداری سی سخت کمبود منابع مالی دارد و معوقات مزدی از سال‌ها پیش اتفاق افتاده است و مربوط به سال جاری نمی‌شود، در یک گفتگوی رسانه‌ای آب پاکی را روی دست کارگران محروم و زحمتکش که حقوق اندکشان را هم ۱۰ ماه است دریافت نکرده‌اند، ریخت و گفت: در حال حاضر به شهرداری‌ها برای پرداخت نشدن معوقات مزدی کارگران نباید خرده گرفت و عموم شهرداری‌ها به دلیل نداشتن درآمد پایدار، از سوی دولت رها شده‌اند.

نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها، با تاکید بر اینکه مطالبات مزدی کارگران شهرداری سی‌سخت مربوط به دوره‌های گذشته و مدیریت‌های قبلی است و شهردار جدید نمی‌تواند پاسخگوی عملکرد گذشته افراد باشد، افزود: طبق گزارش شهردار فعلی سی سخت، طی ۱۷ ماهی که ایشان مسئولیت شهرداری را عهده‌دار بوده‌اند حقوق کارگران شهرداری این شهر به‌طور کامل پرداخت شده‌است.

آذریان افزود: مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد کارگران بوجود آمده ناشی از عملکرد شهرداران سابق است. در عین حال دخل و خرج شهرداری‌ها با هم همخوانی ندارد و این مشکلات خاص شهرداری سی‌سخت نیست بلکه اکثر شهرداری‌ها درگیر این مشکلات هستند.

نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها در ادامه افزود:

این مشکلات را به شهردارها نباید خرده گرفت. شهردارها امروز مانند سربازانی هستند که بدون هیچ‌گونه سلاح جنگی به وسط میدان جنگ فرستاده می‌شوند.

به این ترتیب، این نماینده مجلس می‌گوید که عدم پرداخت دستمزد کارگران شهرداری، در همه استان‌ها وجود دارد و چون این تأخیر در پرداخت دستمزدها، ناشی از نبودن اعتبار مالی در شهرداری‌ها است، کارگران نباید انتظار و توقع حل این مشکل را داشته باشند. اما آذریان به این سؤال پاسخ نمی‌دهد که چرا این کمبود اعتبار باعث نمی‌شود یک ماه حقوق شهردار با تأخیر مواجه شود؟

و اگر برای پرداخت حقوق حداقلی کارگران شهرداری، کمبود اعتبار هست، چرا حتی یک ماه حقوق چندصد میلیونی نمایندگان مجلس با تأخیر مواجه نمی‌شود؟

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *