نگرانی کارگران شهرک صنعتی اشراق

نگرانی کارگران شهرک صنعتی اشراق که یکی از شهرک‌های صنعتی زنجان می‌باشد، نسبت به از دست دادن شغل خود پس از قطعی مستمر آب در این شهرک صنعتی پیش آمده است.

بنا به گفته منابع کارگری در زنجان، به دنبال قطعی مستمر آب در شهرک صنعتی اشراق، فعالیت شغلی بیش از ۵ هزار کارگر که در این شهرک مشغول به کار می‌باشند، با تهدید مواجه شده است.

براساس این گزارش، در شهرک صنعتی اشراق که به شهرک شماره یک زنجان معروف است، بیش از ۵ هزار کارگر مشغول به کار هستند که امنیت شغلی برخی از این کارگران به دلیل قطعی مستمر آب به خطر افتاده است.

در گزارش کارگران شهرک صنعتی اشراق آمده است که بیش از ۷۰۰ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در این شهرک فعالیت دارند که با مشکل کمبود و یا قطعی مستمر آب مواجه هستند.

اکثر واحدهای این شهرک صنعتی به دلیل پیش آمدن مشکل قطعی آب مجبور هستند تعداد شیفت‌های فعالیت روزانه کارخانه را کاهش دهند و در برخی از واحدها هم از انجام شیفت‌های اضافه‌کاری خبری نیست.

به گفته کارگران شاغل در شهرک صنعتی اشراق، مشکلات واحدهایی که بیشتر از دیگر کارخانه‌ها به آب نیاز دارند بغرنج‌تر است و اگر به همین شیوه ادامه پیدا کند، بی‌شک با مشکلات حادتری مواجه خواهند شد.

مسئولان شهرک صنعتی اشراق همواره علت قطعی مکرر و کمبود آب را فرسوده بودن سیستم لوله‌کشی و خشک شدن برخی از چاه‌های آب این شهرک عنوان کرده‌اند.

یکی از کارگران شاغل در این شهرک اظهار داشت: «نیمی از فعالیت روزانه کارخانه‌هایی که به حجم آب زیادتری برای تولید نیاز دارند، بیشتر در شیفت بعدازظهرها متوقف می‌شود و قطع آب ضرر و زیان‌های‌ زیادی به کارگران وارد کرده است.»

وی ادامه می‌دهد:

«آن چه موجب نگرانی کارگران شده، وضعیتی است که از مدت‌ها پیش برای کارگران شاغل در این شهرک صنعتی به وجود آمده، چرا که به دلیل قطعی آب، میزان ساعت کار و درآمد آنها کم شده است.»

این کارگر افزود: «قطعی آب موجب اختلال فعالیت تولیدی محل کارمان شده و ما از انجام شیفت‌های اضافی محروم شده‌ایم؛ کارخانه نیز به دلیل این مشکل با حداقل نیروی کار به فعالیت تولیدی خود ادامه می‌دهد و نگران از دست دادن شغل خود هستیم.»

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *