نگرانی کارگران شهرک های صنعتی غرب تهران نسبت به از دست دادن شغل شان به دلیل خرابی جاده

کارگران شهرک های صنعتی غرب تهران به دلیل خرابی جاده و مشکلات تردد برای رفتن به محل کار، نگران از دست دادن شغل خود هستند.

بنابه گفته منابع کارگری در شهرستان رباط کریم، پروژه بهسازی جاده قدیم ساوه که هم اکنون تاخیر زیادی در اجرای آن پیش آمده، شغل بیش از ۲۰ هزار کارگر شاغل در شهرک صنعتی پرند را تهدید می‌کند.

منابع کارگری در این باره می‌گویند: «بیش از ۲۰هزار کارگر در شهرک صنعتی اطراف پرند فعالیت می‌کنند که امنیت شغلی بسیاری از آنها به دلیل خرابی جاده و تاخیر در اجرای پروژه بهسازی آن به خطر افتاده است.»

به گفته این کارگران، بیش از هزار واحد صنعتی، تولیدی و خدماتی در شهرک پرند و اطراف آن فعالیت می‌کنند که کارگران با مشکل تردد روبرو هستند؛ اکثر کارگران شاغل در این واحدها به دلیل پیش آمدن مشکل در تردد و استقرار ماشین‌آلات بهسازی با تاخیر چند ساعته به محل کار خود می‌رسند که تهدید اخراج و بیکاری آنها را بدنبال خواهد داشت.

کارگران نسبت به تاخیر در اجرای ساخت و ساز این جاده معترض هستند و از مسئولان راه‌سازی می‌خواهند که اجرای این پروژه عمرانی را سریع‌تر به سرانجام برسانند؛ چرا که آنها معتقد هستند اگر این روال ادامه پیدا کند، بدون شک با مشکلات جدی‌تری مواجه خواهند شد.

اکنون آن چه بیش از پیش کارگران این واحدها را در شهرک صنعتی پرند نگران کرده است وضعیت بلاتکلیفی است که از مدت‌ها پیش برای آنها به وجود آمده است و به دلیل خرابی راه، کارگران ساعت‌ها در ترافیک مانده و دیر به محل کار خود می‌رسند.

کارگران می‌گویند: «حدود ۳۰ سال از عمر آسفالت جاده‌های مهم و اصلی شهرستان رباط‌کریم و پرند می‌گذرد و خرابی آن اعتراض کارگران و صنعت‌گران را به دنبال داشت.»

آنها افزودند: «عملیات روکش‌برداری جاده قدیم ساوه از دی ماه سال ۹۹ توسط اداره راه‌سازی شروع شد و همچنان به دلایل نامعلوم تمام نشده و به تاخیر افتاده است.»

از قرار معلوم به کارگران شاغل در شهرک صنعتی پرند از طرف برخی مسئولان وعده پیگیری حل این مشکل داده شده است، اما این که چه میزان این وعده‌ها عملی شود، از نگرانی کارگران بابت از دست دادن شغل‌شان کاسته نشده است و کماکان امنیت شغلی آنها به دلیل تاخیر حضور در محل کار در خطر است.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *