ماموران نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در سرکوب تظاهرات امروز مردم خاش، ده‌ها تن را کشته و زخمی کردند. این نیروها از ابتدای شکل‌گیری تظاهرات اقدام به شلیک با سلاح جنگی کرده‌اند. طبق آمار اولیه بیش از ۸۰ تن از مردم در ساعت اولیه درگیری کشته و زخمی شده‌اند. بنا به اطلاعات رسیده تاکنون حداقل ۸ تن کشته و بیش از ۷۰ تن مجروح شده‌اند. به دلیل آمار بالای زخمی‌ها بیمارستان خاش توان پاسخگویی به آنها را ندارد و در حال حاضر بسیاری از بیماران بدون رسیدگی جدی در بیمارستان هستند. عده‌ای از تظاهرکنندگان زخمی نیز در هراس از دستگیر شدن توسط ماموران امنیتی به بیمارستان مراجعه نکرده‌اند. شهر حالت جنگی دارد و نیروهای سپاه به سمت مردم شلیک کور می‌کنند.

پنجاهمین روز خیزش سراسری

در پنجاهمین روز خیزش سراسری، مردم در شهرهای مختلف بر علیه خامنه‌ای و سیاست‌های سرکوبگرانه حاکمیت تظاهرات کردند. این روز که مصادف با چهلمین روز برخی از کشته‌شدگان اعتراضات اخیر بود به خیزش سراسری برعلیه حاکمیت استبدادی تبدیل شد.

مردم معترض در شهرهای: کرج، فولادشهر، قم، اسلام‌آباد غرب، تبریز، مشهد، شیراز، سنندج، بانه، یزد، بیجار، حصارک، خرمدشت، گلشهر، بهشت سکینه،کامیاران، لاهیجان، مریوان، بوکان، شهریار، بندر انزلی، قزوین، آمل، آبیک، فسا، اصفهان، رشت، اراک، آمل، الوند، تاکستان و… برعلیه خامنه‌ای تظاهرات کرده و خواستار تغییر این حکومت شدند.

در کرج مردم معترض پس از پایان مراسم چهلم حدیث نجفی به خیابان‌ها آمده و با نیروهای سرکوبگر به مقابله پرداخته و چندین تن از آنها را بشدت گوشمالی دادند. همچنین چندین کانکس و خودروی نیروی انتظامی توسط مردم به آتش کشیده شد.

در آمل و فولادشهر نیز مردم پس از برگزاری مراسم چهلم کشته‌شدگان اعتراضات به خیابان‌ آمده شعار «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» سردادند. در بیشتر شهرها، نیروهای یگان ویژه با دیدن انبوه جمعیت جرات نزدیک شدن به مردم را نداشته و فقط از فاصله دور به شلیک مستقیم و پرتاب گاز اشک‌آور اقدام می‌کردند.

مردم تهران نیز در مناطق : نازی‌آباد، تهرانپارس، درختی، هفت حوض، انقلاب، ویلا، سیدخندان، فلکه دوم آریاشهر، ستارخان، اکباتان، سعادت آباد، نارمک، فردوس، شهرک نفت، تهرانسر، کاشانی، ملاصدرا، بلوار باقری و… تظاهرات کرده و بر علیه خامنه‌ای شعار دادند.

این تظاهرات گسترده یک روز پس از سخنرانی خامنه‌ای و تهدید کردن مردم به سرکوب انجام شد. خیزش سراسری روز پنج‌شنبه نشان داد، مردم دیگر هیچ هراسی از این تهدیدات نداشته و عزم جزم برای تغییر این حاکمیت دارند. به گفته ناظران شجاعت تظاهر کنندگان بی نظیر است. شجاعت ویروسی است مسری که واکسن هم ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *