تحلیلگران نشریه آمریکایی فارین پالیسی معتقدند، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، امسال بر تحویل تسلیحات به اوکراین تمرکز خواهد کرد.

اسپوتنیک، در مطلب منتشره در این نشریه گفته می شود:” چالش اصلی دولت بایدن، به‌عنوان بزرگ‌ترین ارائه‌دهندهکمک‌های نظامی به اوکراین، حفظ تحویل تسلیحات به کی یف برای ادامه جنگ در سطح ثابت و همچنین متعادل کردن تعهدات خود در قبال ایالات متحده برای تأمین آمادگی و افزایش نظارت جمهوری خواهان در کنگره خواهد بود.”

با این حال، تحلیلگران می گویند، رهبر آمریکا با تحقق هدف کلیدی خود با تعدادی از مشکلات روبرو خواهد شد. کارشناسان تاکید کردند که سیاستمداران آمریکایی هر چه بیشتر و بیشتر با تامین مالی کی یف مخالفت می کنند.

به نوشته فارین پالیسی علاوه بر این، بایدن باید به رقابت با چین و مواضع متحدان خود در اروپا توجه کند.

پیش از این، مایکل آلن، مشاور ویژه سابق جورج دبلیو بوش، رئیس جمهور سابق آمریکا در امور امنیت ملی، گفته بود ممکن است اگر ولودیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین از تلاش برای پیشروی در میدان جنگ دست بردارد، غرب حمایت مالی از اوکراین را متوقف کند.

زلنسکی دسامبر گذشته از واشنگتن بازدید کرد و در آنجا با جو بایدن، ارباب کاخ سفید و رهبری کنگره دیدار کرد. همزمان با سفر او، بسته کمک نظامی جدید 1.85 میلیارد دلاری برای کی یف اعلام شد که از جمله شامل یک گردان از سامانه های موشکی ضد هوایی پاتریوت است.

از 24 فوریه، روسیه عملیات نظامی ویژه ای را برای نازی زدایی و غیر میلیتاریزه کردن اوکراین انجام داده است. رهبر روسیه هدف آن را “حمایت از مردمی خواند که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل کشی رژیم کی یف قرار گرفته اند.” هدف نیروهای مسلح روسیه آزادسازی منطقه دونباس و تضمین امنیت خود روسیه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *