24/09/2023

سایت آینه روز

سایت خبری سیاسی

هشت کیلو کاهش وزن بهاره هدایت بعد از اعتصاب غذا در زندان

زهرا مینویی وکیل مدافع بهاره هدایت زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین در توییتی در مورد آخرین وضعیت سلامتی موکلش که دست به اعتصاب غذا زده است خبر داد .

زهرا مینویی در این توییت با اشاره به کاهش وزن شدید موکلش در مدت ده روز اعتصاب غذا نوشته است: دوستان زیادی از وضعیت جسمی و سلامت موکلم ‌بهاره هدایت سوال می‌پرسند، در ملاقات امروز خانواده با بهاره هدایت مشخص شد که ایشان بعد از ده روز اعتصاب غذا ۸ کیلو وزن کم کرده و در حال حاضر دچار، ضعف شدید و تپش قلب است به گونه‌ای که با کمک یک مأمور زندان توانسته به محل ملاقات بیاید.

وکیل بهاره هدایت در پایان این خبر نوشته است: امیدوارم موکلم با اطلاعی که از پیام‌ها و واکنش‌ها به اعتصابش پیدا کرده، هرچه زودتر اعتصاب را بشکند.

گفتنی‌ست بهاره هدایت از روز پنج‌شنبه ٩ شهریورماه، در اعتراض به قتل جواد روحی از بازداشت‌شدگان خیزش انقلابی «زن زندگی آزادی»، بازداشت فعالان زن به بهانه‌های واهی، سرکوب مضاعف جمهوری اسلامی در آستانه‌ی سالگرد قتل حکومتی ژینا امینی و برای آزادی نیلوفر حامدی و الهه محمدی دو روزنامه‌نگار بازداشت شده که خبر قتل حکومتی ژینا امینی را منتشر کردند، دست به اعتصاب غذا زده است.

این فعال سیاسی در نامه‌ی خود با اشاره به بازداشت و تهدید خانواده‌های دادخواه طی روزهای گذشته نوشتە بود: این اعتصاب برای من به مثابه تجدید عهدی‌ست با وجدان عمومی ایرانیان برای آزادی، تجدید عهدی‌ست با قیام مهسا در آستانه‌ی سالگردش و سر خم‌کردنی‌ست در برابر خانواده‌های داغدار و خصوصاً رنجوریشان از سرکوب‌هایی که این روزها متحمل شده‌اند و می‌دانم این اعتصاب واقعاً ناچیز است در مقابل ناحقیقت‌هایی که اطراف ما را گرفته‌اند و با زور و زنجیر حکومت تمامیت‌خواه می‌خواهند جای حقیقت را بگیرند.

مرکز خبر