شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران در کانال تلگرامی با استناد به بیانیه اخیر خود بار دیگر هشدار داد که در صورت عدم آزادی معلمان بازداشت شده، کنش میدانی خود را این بار گسترده تر و وسیع تر برگزار خواهد کرد. در پیام شورای هماهنگی آمده است:

” هدیه حاکمیت در روز معلم بازداشت معلمان کنشکر صنفی از تمام نقاط کشور بود در صورت عدم آزادی معلمان بازداشت شده در روزهای آینده، شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران چنانچه در بیانیه پس از دستگیری معلمان اعلام کرده بود، کنش میدانی خود را این بار گسترده تر و وسیع تر از همیشه برای حمایت از معلمان بازداشت شده در سراسر ایران برگزار می کند. معلمان ایران امیدوارند پیش از برگزاری این تجمع گسترده در حمایت از معلمان بازداشت شده و زندانی، آنان به آغوش خانواده و جامعه فرهنگیان بازگردند.”

پس از موج بازداشت ها، احضارها و تهدیدهای به عمل آمده در روزهای منتهی به تجمع سراسری و در حین تجمعات این روند از سوی دستگاه های سرکوب حکومتی همچنان ادامه دارد و در آخرین اقدام به گزارش شورای هماهنگی علی صادقی و خان عزیز اسماعیلی فعالان صنفی معلمان در کرمانشاه طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب این شهر احضار شدند.

از سوی دیگر شورای هماهنگی دیروز خبر از اعتصاب غذای دو فعال صنفی معلمان از بدو بازداشت در پی تجمع سراسری فرهنگیان در روز اول ماه مه خبر داد. اسماعیل عبدی فعال صنفی و معلم زندانی چهار روز است که در اعتصاب غذا به سر می برد و شورا در آخرین گزارش خود گفت: ” در پی اعتصاب غذای اسماعیل عبدی در اعتراض به پرونده سازی ها و احکام سنگین علیه معلمان و فشار بر خانواده های معلمان و کارگران مقامات زندان مرکزی کرج کارت تلفن اسماعیل عبدی را مسدود کرده اند. امروز چهارمین روز اعتصاب غذای عبدی است او از زندان فریاد اعتراضش را بر سر ظالمان در انداخته است. اینک که او صدای همه مظلومان و بیرونیان شده است،ما هم صدای او باشیم.”

شورای هماهنگی همچنین در آخرین گزارش خود خبر داد که در ادامه موج تهدیدها و سرکوب های جریان معلم ستیز کشور در روز و در هفته ای که به نام معلم نامگذاری شده، برای برخی از اعضای هئیت مدیره کانون صنفی فرهنگیان قزوین و فعالان صنفی این استان پرونده سازی هایی از یک تا سه پرونده شکل گرفته است.

فعالین صنفی معلم که هنوز بازداشت هستند؛ ( معلمانی که فقط طی هفته اخیر بازداشت شده اند)

۱-رسول بداقی (تهران)
۲-محمد حبیبی (تهران)
۳-جعفر ابراهیمی ( تهران)
۴-علی اکبر باغانی (تهران)
۵-محسن عمرانی (بوشهر )
۶-محمود ملاکی (بوشهر )
۷-رضا امانی فر (بوشهر )
۸-اصغر حاجب (بوشهر)
۹-اسکندرلطفی (مریوان)
۱۰-مسعود نیکخواه ( مریوان)
۱۱-منصوره عرفانیان (مشهد)
۱۲-هادی صادق زاده (مشهد)
۱۳-لطیف روزیخواه (جلفا)
۱۴-حسین سلامی (مازندران)
۱۵-سیاوش رضایی (خرم آباد)
۱۶-ناصرشاکرمی (خرم آباد)
۱۷-دکتر ابراهیم محمودی (الیگودرز )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.