هشدار قرمز هواشناسی در خوزستان

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به وقوع دماهای بالاتر از ۵۰ درجه در هفته جاری در این استان، هشدار سطح قرمز صادر کرد.

ایرنا، اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای اعلام داشت: وقوع دماهای ۴۹ درجه و بالاتر در مسجدسلیمان، بهبهان، هندیجان و شادگان، وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر در بستان، دشت آزدگان ، هویزه، شوش، کرخه، هفتکل، آبادان، خرمشهر، اهواز، حمیدیه، کارون، باوی، امیدیه، رامشیر، رامهرمز، آغاجاری، شوشتر، دزفول، گتوند، اندیمشک و ماهشهر در این ۲ روز پیش بینی می‌شود.

pastedGraphic.png

تا اواخر وقت فردا یکشنبه وزش باد در برخی از مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان متوسط خواهد بود و احتمال برخاستن گرد و غبار محلی و موقتی در ساعاتی از بعدازظهرها در مناطق غربی، جنوب غربی و مرکزی این استان وجود دارد.

اداره کل هواشناسی خوزستان نسبت به استقرار توده هوای گرم و خطر گرمازدگی از روز پنجشنبه ۱۷ تیر در استان هشدار سطح قرمز صادر کرده بود که بر این اساس ادارات ۱۸ شهرستان خوزستان روز شنبه ۱۹ تیر تعطیل اعلام شدند.

محمد سبزه زاری، رئیس اداره کل هواشناسی خوزستان اظهار داشت: تا اواخر وقت فردا یکشنبه وزش باد در برخی از مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان متوسط خواهد بود و احتمال برخاستن گرد و غبار محلی و موقتی در ساعاتی از بعدازظهرها در مناطق غربی، جنوب غربی و مرکزی استان وجود دارد.

Share: