مولوی عبدالحمید: «ملت های ایران به اعدام نه می گویند و اعدام را برای هیچ جا نمی خواهند، از اعدام فاصله بگیرید»

مولانا عبدالحمید در بخشی از خطبه های امروز ۷ بهمن ۱۴۰۱ زاهدان گفت: «ملت های ایران به اعدام نه می گویند و اعدام را برای هیج جا نمی‌خواهند، آزادی زندانیان خواسته همه مردم است و نباید هیچ زندانی اعدام بشود. از اعدام فاصله بگیرید.» وی در ادامه گفت: «امروزه اتحاد، همبستگی و انسجام ملت های ایران مثال زدنی است و یک خانواده بزرگ در جغرافیای ایران را تشکیل داده‌اند چه ایرانیانی که داخل و چه ایرانیانی که در خارج اند به منزله اعضای خانواده هستند و این همبستگی ملی و وحدت تمامیت ارضی را تامین می کند.»
امام جمعه اهل سنت زاهدان افزود: «ایرانیانی که در انقلاب ۵٧ برای آزادی قیام کردند و متحد شدند، امروز هم مردم همان فریاد عدالت را سر می‌دهند، مردم جغرافیای ایران خواهان آزادی متعارف و مشروع و عدالت هستند. ملت های ایران دچار فقر، مشکلات و تنگدستی هستند.»
مولانا عبدالحمید گفت: «خانواده هایی کم درآمد قدرت خرید نان، گوشت، تخم مرغ و مواد اولیه خوراک را ندارند. با اینکه ملت های ایران روی گنج نشسته اند چرا دچار این همه گرفتاری شوند. خواسته مردم به حق است و به خواسته مردم توجه کنید.» امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه گفت: «مردم جغرافیای ایران خواستار آزادی بیان، قلم و تحصن و عدالت هستند تا بتوانند برای اداره کشور مدیران توانمندی را انتخاب کنند، مردم جغرافیای ایران خواستار رقابت با کشورهای توسعه یافته هستند.» وی افزود: «مردم جغرافیای ایران می خواهند پول ایران با دلار و یورو رقابت کند. و این حق ملت است که در سال ۵٧ انقلاب کردند که به عدالت و آزادی برسند و اکنون خواستار همان خواسته های انقلاب ۵٧ هستند.»
مولانا عبدالحمید گفت: «برای مولانا گرگیج مشکل ایجاد کردند و او را ممنوع المنبر و ممنوع المحراب کردند و این خواسته عموم جغرافیای ایران است که برای علما و اندیشمندان مشکلاتی بوجود نیارند و این مشکلات همه ایرانیان را ناراحت می کند. برای علمای کردستان، ماموستا خضرنژاد، ماموستا حسینی و دیگر علمای اهل سنت کردستان، برای این ها مشکل ایجاد شده. این همه ملت را ناراحت کرده است.»
امام جمعه اهل سنت زاهدان تاکید کرد: «مردم جغرافیای ایران صلح طلب هستند و خواهان صلح در یمن و سراسر دنیا هستند. مردم ایران هیچ وقت جنگ طلب نبوده و نخواهند بود. ملت های ایران با اعدام موافق نیست و همه ملت صاحبان این کشور هستند و خواسته ملت ها کنار گذاشته اعدام است. چون با اعدام شمار زیادی سرپرست خانواده و جگرگوشه و یکی از افراد خانواده را از دست می دهند.» وی افزود: «قرآن‌سوزی در هلند و سوئد، خیلی حادثه خطرناکی است و این اهانت بزرگی به دو میلیارد مسلمان است و در واقع سوختن دل همه مسلمانان است و نباید این کشورها اجازه آتش سوزی قرآن بدهند این خلاف آزادی است این آزادی قابل درک و فهم نیست. آزادی در اهانت و توهین نیست و این چه نوع آزادی است که به مقدسات توهین شود.»