همزمان با گسترش اعتراض‌ها در ایران، در کنار مردم و برخی فعالان مدنی، شماری از هنرمندان افغانستانی همانند فرهاد دریا و آریانا سعید، دو آوازخوان مشهور افغانستان نیز با معترضان ایرانی هم‌صدا شده و درد و رنج دو ملت را مشترک خوانده‌اند.

فرهاد دریا در پیامی که در برگه توئیتر خود نشر کرده، گفته ملت‌هایی که تحت سلطه‌های «قدرت‌های غیرمردمی و خودکامه» زندگی کرده‌اند، تجربه‌های مانند هم از رنج و تحمل دارند. او تاکید کرده که زنان افغانستان و ایران از سرنوشت مشترکی رنج می‌برند و مرگ مهسا امینی، «این اشتراک سرنوشت» را برای بار هزار و یکم رقم می‌زند.

به گزارش ار. اف. ای. آقای دریا نوشته که یک سال پیش، هنگامی که افغانستان دوباره به دست طالبان سقوط کرد،‌ مردم ایران با مردم افغانستان ابراز همبستگی کردند و حالا «ما با ملت ایران همدردی و همبستگی» خود را اعلام می‌کنیم.

در کنار فرهاد دریا، آریانا سعید نیز با نشر عکسی از مهسا امینی به اعتراض‌ها در ایران واکنش نشان داده و نوشته که «باهم هم‌صدا شوید! دیگر نگذارید به نام دین، انسان‌ها را به قتل برسانند.»

پیش از این نیز شماری از فعلان مدنی و فعالان حقوق زن در افغانستان، با شریک کردن ویدیو تجمع‌شان با ار.اف.ای به قتل مهسا امینی واکنش نشان داده و از تظاهرات زنان ایران اعلام پشتیبانی کردند.

پس از برگشت طالبان به قدرت در میانه سال گذشته میلادی، طالبان به شدت بر زنان محدودیت وضع کرد و زنان افغانستان بیشتر آزادی‌های‌شان چون حق کار و تحصیل را از دست دادند.

از آن زمان تاکنون، بارها زنان افغانستان برضد طالبان تظاهرات برگزار کرده و خواهان احترام به حقوق‌شان شده‌اند.

تاکنون بیشتر تظاهرات زنان افغانستان با سرکوب از سوی طالبان رو به رو بوده است.