واکسیناسیون دانش آموزان و اظهارات سخیف کارگزاران حکومتی

با شروع ماه مهر و بازگشایی مدارس، موضوع واکسیناسیون دانش آموزان به عنوان موضوعی عاجل روی میز مسئولان قرار گرفته است. در این میان اظهارنظرهای غیر‌مسئولانه برخی کارگزاران حکومتی موجب نگرانی شدید مردم و معلمان سراسر کشور قرار گرفته است. حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌گوید: «موضوع واکسیناسیون کودکان در کشورمان ربطی به سازمان بهداشت جهانی ندارد. سازمان دارو و غذا هر دارویی را تشخیص داد، مناسب است مسأله تمام است.»

ابراز نگرانی کانون صنفی معلمان کشور

کانون صنفی معلمان ایران در روز اول مهر ۱۴۰۰، با انتشار اطلاعیه‌ای از این اقدام وزارت بهداشت ابراز نگرانی کرد. کانون صنفی معلمان تهران می‌نویسند: «ما نگرانی خود را از واکسیناسیون شتابزده دانش‌آموزان با واکسن‌های فاقد تأییدیه علمی ابراز می‌کنیم.  ضمن تأکید بر ضرورت تأمین سلامت تمامی اجزای آموزشی کشور، باید که واکسیناسیون دانش آموزان هرچه زودتر انجام گیرد. اما واکسن‌های تزریقی برای این گروه سنی باید که مورد تأیید محافل علمی معتبر جهانی باشد. نهادهای تصمیم‌گیرنده باید سلامتی دانش‌آموزان را مهمترین معیار تصمیم‌گیری خود قرار دهند.»

شهریاری که رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می‌باشد، روز اول مهر با اظهارنظری سخیف و غیرمسئولانه به این موضوع پرداخت.

شهریاری در صحن مجلس عنوان کرد: «مسئولیت اینکه چه واکسنی به افراد ۱۲ تا ۱۸ سال یا کمتر از آن تزریق شود با وزارت بهداشت است. در این زمینه مشخصا سازمان غذا و دارو تصمیم‌‌گیرنده است. این موضوع ربطی به سازمان بهداشت جهانی ندارد. وقتی سازمان غذا و دارو تشخیص داد چه واکسنی مناسب است، دیگر مسأله تمام است. به سازمان بهداشت جهانی چه ربطی دارد که ما می‌خواهیم به کودکان‌مان چه واکسنی بزنیم؟»

خطر سلامتی دانش‌آموزان با تزریق واکسن چینی سینوفارم

این اظهارات جنایتکارانه حسینعلی شهریاری در شرایطی مطرح می‌شود که قرار شده  برای واکسیناسیون دانش آموزان از واکسن «تک‌دوز» سینوفارم چینی استفاده شود. شهریاری در ادامه سخنانش تأکید نمود که درحال حاضر، در کوبا واکسن‌های ساخته‌شده‌شان را به کودکان بالاتر از ۲ سال نیز تزریق می‌کنند. در چین واکسن سینوفارم را هم برای بزرگسالان و هم برای نوجوانان و کودکان استفاده می‌کنند. سازمان دارو و غذا هم هر واکسنی را برای تزریق به کودکان و نوجوانان مناسب تشخیص دهد همان را باید استفاده کرد.

سازمان دارو و غذا یا مافیای دارویی کشور؟

سازمان دارو و غذا نهادی است که از سال ۸۹ در کشور بوجود آمده است. پیش از این همه موضوعات مربوط به دارو و بهداشت غذایی کشور، زیر نظر وزارت بهداشت و درمان کشور بود. اما اکنون سپاه پاسداران با بیش از ۲۸۰۰ شرکت پوششی خود در داخل و خارج کشور، موضوع دارو و غذای کشور را  تحت کنترل خود گرفته است. باند حاکم بر این سازمان عریض و طویل، چنان گسترده است که کلیه شرکت‌های مشابه بخش خصوصی را از دور خارج کرده است.

باند مافیایی حاکم بر سازمان دارو و غذا که زیر نظر سپاه پاسداران عمل می‌کند، فقط به فکر سود بیشتر خود در این شرایط کرونایی است. این باند جنایت‌پیشه، به آنچه نمی‌اندیشد و به آن کاری ندارد، سلامت مردم و کودکان دانش‌آموز است. وقتی شهریاری در مجلس می‌گوید واکسیناسیون دانش آموزان ربطی به سازمان بهداشت جهانی ندارد، معنای آن این است که بگذارید دستمان در ادامه جنایت باز باشد.

Share:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *