واکسیناسیون در تهران نیاز به ۱۳ میلیون دز واکسن دیگر دارد

هجوم مردم به مراکز واکسیناسیون در هراس از شروع پیک ششم

در حالیکه اجرای طرح واکسیناسیون به کندی انجام می‌شود، پیک پنجم کرونا همچنان در حال گرفتن قربانی است. شدت قتل عام بیماران در پیک پنجم مردم را در شوک فرو برده است. کشته شدن بیش از ۲۵۰۰ نفر در روز باعث وحشت مردم و نگرانی از وضعیت آینده خود و عزیزانشان شده است. سران حکومت هم برای گسترش پیدا نکردن پیک، کار چندانی انجام ندادند. در تمامی کشورهای جهان با شروع پیک قوانین قرنطینه اجرا می‌شود. قرنطینه فقط بستن نیم‌بند مغازه‌ها نیست. تامین مخارج مردم در روزهای به اصطلاح لاک‌دان از مهم‌ترین وظایفی است که بر عهده دولت‌ها است. در ایران بدلیل عدم حمایت مالی از مشاغل آزاد مردم به قوانین قرنطینه توجهی ‌نمی‌کنند. در حالیکه اگر وضعیت معیشتی مردم در حد قابل قبولی باشد، آنها حتما همکاری خواهند کرد.

از دست دادن دوران واکسیناسیون در زمستان۹۹

مهمترین مساله در حال حاضر اجرای طرح واکسیناسیون است. مردم ایران دوران طلایی زمستان ۹۹ را که پیکی وارد ایران نشده بود را از دست دادند. خامنه‌ی تلاش می‌کرد که به هر صورت از فرصت کرونا برای زمین‌گیر کردن مردم استفاده کند. برای همین هم با ممنوعیت ورود واکسن اجرای طرح قتل‌عام مردم در پیک ۴ و ۵ را در نظر داشت. در حال حاضر هم در هراس از بالا گرفتن اعتراضات گسترده مجبور به وارد کردن واکسن و اجرای طرح واکسیناسیـون شده است.

ادعای مضحک رتبه دوم واکسیناسیون جهان زمانیکه اکثر کشور‌های جهان آنرا به پایان رسانده‌اند

صف‌های طولانی در شبانه روز نشان از نیاز مردم به واکسینه شدن دارد. با اینکه سران حکومت از واردات واکسن صحبت می‌کنند، اما کمبود واکسن هنوز در سطح کشور وجود دارد. در یک اظهار نظر مضحک، وزیر بهداشت ادعا کرد که ایران، رتبه دوم میزان واکسیناسیون در جهان را دارا است. این صبحت‌ها در حالی است که اکثر کشورهای جهان اجرای طرح ۲ دوز واکسیناسیـون خود را به پایان رساند‌ه‌اند.

تهران به ۱۳ میلیون واکسن نیاز دارد

در ایران هنوز مشکل کمبود واکسن رفع نشده است. ایرنا ۲۶ شهریور ۱۴۰۰ به نقل از زالی رئیس ستاد کرونای تهران، از کمبود واکسن در سطح شهر تهران خبر داد.

زالی تصریح می‌کند: «۱۳ میلیون دز دیگر برای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸ سال ساکن تهران نیاز داریم.» تاخیر در اجرای طرح واکسیناسیـون باعث از دست رفتن جان بیش از ۱۵۰ هزار نفر شده است. جان‌هایی که نبودشان زخمی بر روح و روان بسیاری از مردم دارد. بدلیل تکمیل نشدن واکسیناسیـون مردم در هراس از آغاز پیک ششم هستند. مردم در این مدت به نقش جنایتکارانه خامنه‌ای در قتل‌عام مردم آگاه شده‌اند. هراس سران حکومت هم از همین آگاهی است. مردم در فرصت مناسب پاسخ این جنایت را با اعتراضات گسترده خود خواهند داد.

Share: